Україна очікує конкретних результатів від спецпредставниці Генсека ООН з питань дітей – Кислиця

Україна очікує конкретних результатів від спецпредставниці Генсека ООН з питань дітей – Кислиця

Укрінформ
Україна очікує конкретних результатів від діяльності спецпредставниці Генсека ООН з питань дітей і збройних конфліктів Вірджинії Гамби, зокрема від її поїздки в Росію, де вона зустрічалася з уповноваженою з прав дітей Марією Львовою-Бєловою.

Про це розповів в ексклюзивному коментарі Укрінформу постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

«Ми очікуємо побачити конкретні результати від турне спецпредставниці, а саме: що РФ припинить злочини проти українських дітей та конструктивно сприятиме поверненню депортованих дітей в Україну», – зазначив він.

За його словами, захист дітей в умовах збройних конфліктів – одне з провідних питань діяльності ООН, зокрема Ради Безпеки, з цією метою було започатковано мандат спеціального представника Генерального секретаря.

Кислиця розповів, що ця посада з відповідними повноваженнями була запроваджена 1996 року, коли дітей було визначено основними жертвами збройних конфліктів.

13 резолюцій Радбезу вимагають від системи ООН, зокрема спецпредставника Генерального секретаря ООН, збирати та перевіряти інформацію про постраждалих дітей, використовувати її у щорічній доповіді Генсека, називати сторони конфлікту, які вчиняють грубі порушення щодо дітей, вести з цими сторонами діалог з метою розробки планів дій для припинення порушень та запобігання їм.

За словами Кислиці, Рада Безпеки визначила шість грубих порушень щодо дітей під час збройного конфлікту, які є підставою для включення до доповіді спецпредставника. Це – вербування й використання дітей, убивство та каліцтво, сексуальне насильство, напади на школи й лікарні, викрадення дітей, відмова в гуманітарному доступі.

Гамба відвідала Україну на початку травня, де мала низку зустрічей з українськими високопосадовцями, сказав постпред.

Читайте також: З чого починався і як йшов шлях путіна та Львової-Бєлової до ордеру МКС

Водночас в середині травня вона також побувала в Росії, де, «серед іншого, мала вельми контраверсійну зустріч» з Львовою-Бєловою, що «очікувано спричинило хвилю обурення, зокрема, серед правозахисної спільноти, і не тільки», додав він.

Найефективнішим способом запобігання злочинам щодо дітей у майбутньому є притягнення до відповідальності всіх нинішніх порушників та забезпечення справедливості для постраждалих, підкреслив Кислиця.

Постпред наголосив, що це обов’язок міжнародної спільноти, тому необхідно «консолідувати зусилля та спільно боротися з цими найбільш огидними воєнними злочинами й злочинами проти людяності».

1 червня у багатьох країнах відзначають Міжнародний день захисту дітей. В ООН Всесвітній день дитини ухвалено відзначити 20 листопада – з нагоди затвердження Декларації прав дитини у 1959 році, а також Конвенції про права дитини (цього само дня 1989 року).

Штаб-квартира Дитячого фонду ООН – ЮНІСЕФ розташована у Нью-Йорку.

Читайте також: Держдеп стурбований зустріччю представниці Генсека ООН зі Львовою-Бєловою

Як повідомлялося, 18–19 травня спецпредставниця Генсека ООН з питань дітей і збройних конфліктів провела з Львовою-Бєловою офіційну зустріч.

17 березня цього року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт Львови-Бєлової і Володимира Путіна у зв’язку з воєнними злочинами, а саме депортацією та незаконним переміщенням населення, зокрема дітей, з окупованої території України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-