Кулеба закликав Мозамбік долучитися до втілення Формули миру

Кулеба закликав Мозамбік долучитися до втілення Формули миру

Укрінформ
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запросив Мозамбік долучитися до втілення Формули миру Президента Володимира Зеленського під час першого в історії двосторонніх відносин візит до Республіки.

Про це йдеться у повідомленні МЗС України, передає Укрінформ.

Відповідно до нього, у Мапуту глава української дипломатії був прийнятий Президентом Мозамбіку Філіпе Ньюзі та провів переговори із міністеркою закордонних справ та співробітництва Мозамбіку Веронікою Макамо.

«Мій візит до Мозамбіку має три основні завдання. Перше: закласти політичний фундамент для розвитку взаємовигідних відносин наших країн. Друге: обговорити втілення Формули миру Президента Володимира Зеленського. Третє: напрацювати перспективні напрями економічної співпраці», — розповів Кулеба.

Міністр висловив вдячність мозамбікській стороні за надання офіційної згоди на відкриття українського посольства в Мапуту. Він підкреслив, що відкриття посольства відбувається в ширшому контексті ренесансу українсько-африканських відносин.

Глава МЗС детально поінформував співрозмовників про ситуацію на фронті та зусилля сил оборони України із відбиття ракетних і дронових ударів РФ та звільнення тимчасово окупованих територій України.

«Жодна інша країна світу не прагне миру більше, ніж Україна. Минулого року Президент Володимир Зеленський запропонував Формулу миру — план із десяти пунктів, який допоможе встановити справедливий і тривкий мир в Україні та зміцнити глобальну безпеку. Запрошуємо Мозамбік — особливо як країну, яка нині обіймає місце непостійного члена Ради Безпеки ООН в 2023-2024 роках — приєднатися до її втілення. Це стане суттєвим внеском в захист принципів та цілей Статуту ООН», — зазначив міністр.

Глава МЗС України порушив питання забезпечення продовольчої безпеки в Африці, зокрема функціонування Чорноморської зернової ініціативи: «Попри складну ситуацію в Україні на тлі російської агресії, ми залишаємося надійним гарантом продовольчої безпеки в світі та на Африканському континенті зокрема. З серпня 2022 року Україна експортувала понад 30 млн тонн зернових, дві третини яких були направлені в країни Африки, Близького Сходу та Азії».

Кулеба також повідомив, що Україна готова включити Мозамбік в перелік країн, які отримують українські зернові в рамках гуманітарної ініціативи Президента Зеленського «Grain From Ukraine», аби підтримати продовольчу безпеку Мозамбіку.

Водночас він наголосив на неприпустимості використання Росією продовольства як зброї: «Росія не має права ставити під загрозу життя мільйонів людей в Африці та інших куточках світу заради власних політичних інтересів. Москва повинна негайно припинити перешкоджання роботі Чорноморського зернового коридору та розблокувати доступ до всіх українських портів у Чорному морі, аби сільськогосподарська продукція та інші українські товари могли потрапити до тих, хто їх найбільше потребує».

Мозамбікська сторона висловила солідарність з Україною на тлі розвʼязаної Росією війни та підтримала пропозицію Кулеби провести під патронатом міністерств закордонних справ бізнес-форум за участі українського та мозамбікського бізнесу, аби напрацювати спільні проєкти у сферах торгівлі, сільського господарства, харчової промисловості, інформаційних технологій, цифрової трансформації, фармацевтики.

Читайте також: Україна відкриє посольство в Руанді

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України відвідує країни Африки для просування Формули миру Президента Володимира Зеленського та відкриття нових перспектив для країни.

Фото: МЗС

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-