Україна має стати ключовим спонсором регіональної та загальноєвропейської безпеки - Єрмак

Україна має стати ключовим спонсором регіональної та загальноєвропейської безпеки - Єрмак

Фото, відео
Укрінформ
Україна може і мусить стати ключовим спонсором регіональної та загальноєвропейської безпеки та перетворитись на безпековий хаб.

Про це сказав керівник Офісу Президента Андрій Єрмак під час Міжнародного саміту міст та регіонів у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Аби росія, зробивши роботу над помилками, не спробувала вдатися до нових актів агресії, Україна має стати міцним форпостом Європи, взірцевим уособленням сили та сучасності. Україна може і мусить стати ключовим спонсором регіональної та загальноєвропейської безпеки. Перетворитися на безпековий хаб. І для цього нам потрібні наступні речі. Перше - повноцінне членство в НАТО та надійні безпекові гарантії як проміжне рішення на цьому шляху. Така концепція Київського Безпекового Компакту, підготовленого міжнародною експертною групою", - сказав Єрмак.

Відео: Офіс Президента, Телеграм

Окрім того, за його словами, Україні потрібне стрімке економічне відновлення як для подальшого розвитку, так і для того, щоб якомога швидше отримати змогу фінансувати потужну систему оборони.

"Але насамперед нам - усій Європі - потрібно чітке розуміння: майбутнє залежить від наших сьогоднішніх рішень, від здатності бачити мету й створювати засоби. Простіше кажучи - від нашого з вами лідерства.Ми пропонуємо вам - кожній громаді, кожному регіону в Україні та в країнах-партнерах - спільними зусиллями реалізувати це лідерство. Нинішній Саміт та рішення, які тут ухвалено, дають для цього потужну базу", - сказав керівник ОП.

Читайте також: Війна показала, які нові стандарти безпеки потрібні на рівні громад - Президент

Він зазначив, що Україна має неймовірний соціально-економічний потенціал, який треба реалізувати з урахуванням найкращого світового та зокрема європейського досвіду.

Єрмак наголосив, що прямі взаємовідносини між регіонами ЄС та України дозволять пришвидшити процес повоєнного відновлення нашої держави та одночасно забезпечити ринки збуту для товарів і послуг міжнародному бізнесу.

Читайте також: Верещук: Ми вже готуємося до визволення наших територій і формуємо плани реінтеграції

"Радий, що така взаємодія вже реалізується сьогодні, а окремі держави та регіони активно розпочали роботу в українських областях у форматі патронату. Це і є наші мости в Європу. І ці мости будуються вже зараз", - додав керівник ОП.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві пройшов Міжнародний саміт міст та регіонів за участю близько 100 представників іноземних держав з усього світу, голів асоціацій міст та регіонів, представників Конгресу Ради Європи та голів українських громад і регіонів.

Фото: Офіс Президента, Андрій Єрмак, Телеграм

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-