Саміт НАТО має завершитися важливими рішеннями щодо членства України - посол Зварич

Саміт НАТО має завершитися важливими рішеннями щодо членства України - посол Зварич

Фото
Укрінформ
Липневий саміт НАТО у Вільнюсі має завершитися важливими рішеннями, що стосуються членства України в Альянсі.

На цьому під час засідання двох підкомітетів Парламентської асамблеї НАТО, присвяченому наслідкам російської збройної агресії проти України і перспективам відбудови зруйнованої агресором інфраструктури України, заявив у Варшаві посол України в Польщі Василь Зварич, передає Укрінформ.

Як зазначив посол, під час свого виступу він акцентував увагу на трьох моментах.

“По-перше, не можна залишатися нейтральними чи стояти осторонь, коли йдеться про захист свободи і міжнародного права, які зазнають брутальних атак з боку російського агресора. Обов'язок захищати свободу і міжнародне право стосується всіх, без винятку, країн вільного світу, і лише єдність і спільні зусилля можуть пришвидшити перемогу над агресором і притягнення його до відповідальності”,- заявив Зварич.

Він додав, що лише такий консолідований підхід дозволить врятувати свободу і демократію, міжнародне право і європейську архітектуру безпеки, а також не допустити безкарності злочинця.

Читайте також: Кулеба - про вступ до ЄС і НАТО: Утримання України в залі очікування спонукає подальшу агресію рф

По-друге, як зауважив дипломат, Україні вже зараз потрібна співпраця з міжнародними партнерами в питанні відновлення зруйнованої агресором інфраструктури. “Не потрібно чекати, а потрібно діяти негайно. В Україні живуть і працюють десятки мільйонів громадян, функціонують державні і недержавні інституції, діти навчаються у школах, ходять до дитячих садків, і задля них потрібно створювати належні умови для життя і діяльності”,- наголосив посол України в РП.

Зварич також зазначив, що український народ зробив свій вибір на користь членства у НАТО.

“Цей вибір ми захищаємо зі зброєю в руках на полі бою з російським агресором. росія не мала, не має і не матиме жодного права голосу у нашому суверенному виборі”,- підкреслив дипломат.

Читайте також: Єрмак позитивно налаштований щодо гарантій безпеки для України на Вільнюському саміті

Він закликав країни ПА НАТО рішуче підтримати вибір українського народу та сприяти, “аби цьогорічний саміт НАТО у Вільнюсі завершився важливими рішеннями в питанні майбутнього членства України у Альянсі”.

Як повідомлялося, 12-15 березня у Варшаві триває об’єднане засідання підкомісій Парламентської асамблеї НАТО з питань змін та розвитку і трансатлантичних відносин. У ній беруть участь близько 30-ти парламентарів, що представляють парламенти країн-членів НАТО.

Фото: Vasyl Zvarych, Facebook

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-