Джапарова виступила перед законодавчими зборами Буенос-Айреса

Джапарова виступила перед законодавчими зборами Буенос-Айреса

Відео
Укрінформ
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час виступу перед законодавчими зборами столиці Аргентини — міста Буенос-Айрес наголосила на спільних цінностях та бажанні жити у вільному й безпечному світі.

Як передає Укрінформ, про це Джапарова повідомила у Фейсбуці.

"Була рада виступити перед законодавчими зборами багатомільйонного міста Буенос-Айрес. Україну та Аргентину розділяють тисячі кілометрів та глибокі води Атлантичного океану. Але сам факт, що в мерії Буенос-Айреса провели окремий захід, присвячений Україні, свідчить про одне: ми маємо спільні цінності та хочемо жити у вільному та безпечному світі", — зазначила вона.

Заступниця очільника МЗС поінформувала представників законодавчих зборів, що станом на лютий 2023 року росія захопила близько 18% території України. Як зауважила вона, це близько 110 тисяч квадратних кілометрів "тортур, смерті та несвободи", такий масштаб майже відповідає площі аргентинської провінції Санта-Фе.

Читайте також: Джапарова закликала Раду ООН з прав людини до реалізації української Формули миру

Джапарова згадала про власний досвід російської окупації у 2014 році в Криму, зауваживши, що була змушена покинути малу батьківщину та почати свою боротьбу за право повернутися туди після звільнення півострова від загарбників.

"Мою державу та Аргентину розділяють тисячі кілометрів та глибокі води Атлантичного океану. Але ми маємо спільні цінності та хочемо жити у вільному та безпечному світі. Єдиний шлях, аби цього досягти – це перемога України. Ми часто говоримо усе починалося та має закінчитися Кримом. Ці слова фактично стали гаслом Міжнародної кримської платформи. Це унікальний дипломатичний інструмент об’єднує понад 60 держав та міжнародних організацій. Мета одна – деокупація Криму. Ми були б дуже раді бачити наших аргентинських друзів у цьому колі", – заявила представниця МЗС.

Джапарова наголосила, що за рік повномасштабного вторгнення українці зміцніли як нація і сьогодні стоять пліч-о-пліч, незалежно від етнічного походження, релігії чи статі.

Читайте також: Джапарова закликала партнерів допомогти наблизити перемогу України і деокупацію Криму

Також вона акцентувала на внеску українських жінок у майбутню перемогу та підкреслила, що війна завжди поруч.

"Напевно, в Україні не знайдеться людини, яка не мала б знайомих чи рідних на фронті. Зброю до рук взяли і деякі мої колеги-дипломати чи їхні діти. Минулого тижня наша колега з МЗС втратила сина. Йому було лише 25. Тож я хочу звернутися до вас також як до батьків. Ваша підтримка України у цій війні – це внесок у майбутнє дітей у світі. Сьогодні ми, політики та дипломати, маємо повернути мир і безпеку, повагу до міжнародного права та моральних принципів", – зазначила Джапарова.

Вона припустила, що в деяких країнах Латинської Америки, Азії та Африки людям насправді важко зрозуміти, чому весь світ приділяє стільки уваги війні в Україні. Причиною цього є потужна російська пропаганда, що вводить людей в оману.

Заступниця глави МЗС підкреслила, що метою України є мир, та розповіла про формулу миру, запропоновану Президентом Володимиром Зеленським.

Читайте також: Джапарова та віцепрезидентка Бундестагу обговорили кроки для звільнення політв’язнів

Джапарова висловила вдячність Аргентині за співавторство та підтримку відповідної резолюції Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй "Принципи Статуту ООН, що лежать в основі всеохопного, справедливого і сталого миру в Україні". Вона додала, що Україна розраховує на активну участь Аргентини в реалізації формули миру.

"Через рік після вторгнення ми впевнені в нашій перемозі. Стратегічно кремль вже програв цю війну, хоча й досі намагається перехопити ініціативу, направляючи на смерть тисячі росіян. Переконана, що кожен на своєму рівні може допомогти Україні здобути перемогу. І це буде спільна перемога", – наголосила Джапарова.

Як повідомляв Укрінформ, у законодавчому органі міста Буенос-Айрес до року з початку повномасштабного вторгнення росії відбувся захід на підтримку України, участь у якому взяли представники місцевої влади, країн Групи 7, Європейського Союзу, інших країн світу та української громади.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-