У Раду подали проєкт закону про визнання культурної спадщини елементом нацбезпеки

У Раду подали проєкт закону про визнання культурної спадщини елементом нацбезпеки

Укрінформ
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про національну безпеку України» щодо збереження культурної спадщини України та національної пам’яті».

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Телеграмі, передає Укрінформ.

"Щойно у Верховній Раді зареєстровано проєкт закону України «Про внесення змін до Закону України «Про національну безпеку України» щодо збереження культурної спадщини України та національної пам’яті», спільно розроблений Міністерство культури та інформаційної політики України та депутатами", - написав Ткаченко, назвавши це "історичним кроком".

Він зазначив, що під час війни надзвичайно актуальним завданням є захист унікального пласту української культури.

"Війна через біль різноманітних втрат показала, наскільки спадщина є цінною для нас. Це дає всі підстави вважати культурну спадщину та національну пам'ять четвертим і на даний момент одним із фундаментальних інтересів України, що потребує особливого позиціонування у глобальному сенсі та належного відображення у законодавстві країни", - переконаний міністра.

Він наголосив, що Україна має тисячолітню історію та багатовікові традиції. "Коріння української культурної спадщини сягає глибини тисячоліть. Україна та її спадщина – частина світового історичного та культурного надбання. Кожна втрата об’єктів та пам’яток або носіїв унікальних культурних традицій України – це втрата для всього світу", - заявив очільник МКІП.

За його словами, зазначений законопроєкт спрямований на захист української ідентичності, що на загальнодержавному рівні гарантуватиме захист від людських втрат за національною ознакою, злочинів геноциду, підміни історичних понять, нівелювання унікальних традиційних надбань українського народу, руйнації об’єктів культурної спадщини, викрадення культурних цінностей, а також спроб стерти нашу національну пам’ять державою-агресором.

Читайте також: Раді пропонують перейменувати 8 березня та зробити святковим днем 8 травня

"Дякую колегам депутатам за підтримку та за усвідомлення надважливого питання у посиленні культурного фронту та нашої спільної перемоги", - додав міністр.

Як повідомлялося, Міністерство культури та інформаційної політики ініціював законопроєкт щодо визнання культурної спадщини як елементу національної безпеки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-