Незаконне збагачення на 50 мільйонів: НАЗК передає у прокуратуру справу депутатки Королевської

Незаконне збагачення на 50 мільйонів: НАЗК передає у прокуратуру справу депутатки Королевської

Укрінформ
Національне агентство з питань запобігання корупції передає до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури результати моніторингу способу життя народної депутатки Наталії Королевської.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НАЗК.

«За результатами моніторингу способу життя народної депутатки Наталії Королевської НАЗК передає обґрунтований висновок про виявлення ознак кримінального правопорушення, пов’язаного з корупцією, до САП», - ідеться в повідомленні.

Під час моніторингу було виявлено факти, що свідчать про незаконне збагачення Королевської на суму 49,6 млн грн та умисне внесення нею недостовірних відомостей до декларації за 2020 рік, які відрізняються від достовірних на 3,8 млн грн.

Зокрема, під час моніторингу НАЗК виявило маєток батька Королевської.

«У декларації за 2020 рік Наталія Королевська зазначила право користування земельною ділянкою загальною площею 0,2258 га та розташованим на ній будинком загальною площею 614,6 кв. м у Київській області. Ділянка і маєток належать батьку Королевської», - ідеться в повідомленні.

У НАЗК зазначили, що водночас вказаний житловий будинок фактично розміщений не лише на задекларований землі, а ще в межах двох сусідніх ділянок. Крім того, у власності її батька є ще одна земельна ділянка, що є частиною одного маєтку разом із цими трьома земельними ділянками. За даними космічної зйомки, всі чотири ділянки суміжні, а будинки та інші об’єкти складають єдиний комплекс, огороджений суцільним парканом.

«Житловий комплекс (4 земельні ділянки та два будинки) був набутий у власність батьком депутатки через іпотечний договір від 2019 року. Договір позики було укладено в 2013 році з кіпрською компанією на суму 2 млн доларів США, що нібито надавалась на поворотній безвідсотковій основі батьком посадовиці. При цьому представником компанії у Кіпрі виступав помічник Королевської. Сума забезпечення за договором іпотеки становить приблизно 49 млн грн (згідно з курсом НБУ станом на 01.10.2019). Водночас загальна сума доходів, отриманих батьком і матір’ю депутатки з 1998 року по 2013 рік, складає лише 165 тис. грн без податків та витрат на проживання», - зазначили у НАЗК.

На вимогу НАЗК Королевська пояснила, що не знає, звідки у її батька кошти на надання позики. Попри це вона вказала факт користування домоволодінням в с. Лісники, що входить у комплекс, у своїй декларації за 2020 рік. Це також підтверджується матеріалами журналістських розслідувань.

Також депутатка не вказала в декларації, що з 2005 року володіє земельною ділянкою в Московській області (росія) вартістю понад 2 млн руб. (563 860 грн за курсом НБУ станом на 31.03.2021).

Крім того, Королевська задекларувала за 2020 рік близько 27 млн грн готівкою, що не підтверджено джерелами доходів. Це може свідчити про ухилення від сплати податків, зауважили у НАЗК.

«Відповідно до абзацу 2 ч. 4 ст. 51-4 Закону НАЗК направить матеріали щодо Королевської до САП для вирішення питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366-2, ст. 368-5 Кримінального кодексу України та здійснення досудового слідства, щоб притягнути депутатку до кримінальної відповідальності», - сказано в повідомленні.

За фактом можливого ухилення від сплати податків матеріали буде надіслано до Бюро економічної безпеки.

Читайте також: «Забув» про оренду квартири за 2 мільйони: ще одному народному депутату оголосили підозру

Як повідомляв Укрінформ, 14 грудня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру в декларуванні недостовірних відомостей чинному народному депутату.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-