Країни ЄС все ще не мають єдиної позиції щодо дев'ятого пакету санкцій проти росії – Боррель

Країни ЄС все ще не мають єдиної позиції щодо дев'ятого пакету санкцій проти росії – Боррель

Укрінформ
Країни ЄС все ще мають відмінності у підходах до пропозицій Єврокомісії застосувати проти росії дев'ятий пакет санкцій у зв’язку із її агресивною війною проти України, тож дискусія, яка відбудеться сьогодні в рамках Ради міністрів ЄС із закордонних справ, обіцяє бути напруженою.

Про це сьогодні у Брюсселі перед початком засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ повідомив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ця Рада міністрів ЄС буде тривалою і важкою. Ми маємо в порядку денному Іран, ми маємо в порядку денному санкції проти росії, дев’ятий пакет. Ми все ще не досягли згоди», - заявив Високий представник ЄС.

Він застеріг від непорозуміння щодо різниці між пропозиціями Єврокомісії та рішеннями ЄС

«Коли я, або Президент Єврокомісії, робимо оголошення про санкції, ми оголошуємо лише пропозиції. Я багато разів говорив про те, що рішення приймає Рада ЄС. Тож наразі 27 міністрів мають різні підходи до цього. Наші пропозиції ще не є рішенням, вони мають бути обговорені. Я думав, що цього ранку ми зможемо дати їв «зелене світло», але поки цього не сталося. Ймовірно, це відбудеться наприкінці дня, або завтра, але все ще є питання, які мають бути погоджені», - сказав Боррель.

Своєю чергою керівник зовнішньополітичного відомства Литви Габріелюс Ландсбергіс висловив надію, що європейські міністри зможуть досягти одноголосного рішення стосовно підтримки України.

Читайте також: Подоляк: Шлях до завершення війни – поразка ворожої армії, санкції та саботаж всередині рф

«Знову ми збираємося, щоб обговорити найбільш важливе питання сьогодення. Немає більш важливого питання ніж агресивна війна росії проти України. На жаль, з багатьма речами, які ми маємо обговорити, є таке враження, що ми дещо застрягли у холодному болоті. Сподіваюся, що ми ще не заморожені у цьому болоті, в тому, що стосується санкцій, макрофінансової допомоги для України, у постачанні зброї», – сказав литовський урядовець перед початком засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ.

Він підтвердив, що позиція Литви, як завжди, залишається незмінною: більше санкцій, більше допомоги, більше військової допомоги для України, особливо важкого озброєння, яке має дозволити українцям повернути свої території. Міністри мають також остаточно досягти згоди навколо 18 млрд євро макрофінансової допомоги для України, виплата якої має розпочатися від початку наступного року.

«Сподіваюся, що ми не будемо чекати, щоб щось особливо страшне знову трапилося в Україні, щоб ми змогли вибратися з цього болота, зрозуміти, що ми дійсно можемо обговорювати та знаходити рішення, погоджуватися одноголосно навколо найбільш важливих речей, щоб підтримати Україну. Поки що є таке враження, що ми застрягли у всіх розмовах навколо України», – додав Ландсбергіс.

Читайте також: В ЄС призначать керівника для нагляду за дотриманням санкцій проти росії — FT

Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі розпочалася Рада міністрів із закордонних справ, яка розгляне ситуацію з безпеки у зв’язку із агресією росії проти України та заходи ЄС з реагування на цю агресію, ситуацію в Ірані. Перед формальним засіданням Ради ЄС відбудеться зустріч європейських урядовців із міністрами закордонних справ країн Східного Партнерства, для обговорення поточного стану та перспектив розвитку цієї програми ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-