Зеленський та прем’єр Чорногорії підписали декларацію щодо євроатлантичної інтеграції України

Зеленський та прем’єр Чорногорії підписали декларацію щодо євроатлантичної інтеграції України

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Чорногорії Дрітан Абазович підписали Спільну декларацію щодо євроатлантичної інтеграції України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

Президент під час переговорів у відеоформаті розповів главі уряду Чорногорії про сьогоднішні повітряні атаки росії на територію України, які вкотре засвідчили, що російське військово-політичне керівництво не має наміру припиняти свої агресивні дії.

«Впевнений, що в усьому світі суспільства зрозуміють, що не можна балансувати між добром і злом, що зло треба ставити на місце. Впевнений, що всім світом ми це, безумовно, зробимо. Зробимо так, щоб росія поважала міжнародне право й суверенітет будь-якої держави», - заявив Зеленський.

Президент закликав парламент Чорногорії долучитися до парламентів інших країн у питанні визнання росії країною - спонсором тероризму.

Читайте також: Чорногорія підтримує Україну на шляху до НАТО — Міноборони

Глава держави також висловив подяку Чорногорії за тверду політичну підтримку та вагому практичну допомогу, що надається Україні. Він високо оцінив послідовне приєднання Чорногорії до всіх санкційних пакетів, що були ухвалені Європейським Союзом щодо рф.

Зі свого боку Абазович запевнив, що Україна може розраховувати на повну підтримку з боку Чорногорії.

«Ви захищаєте не лише власну територіальну цілісність і суверенітет - ви бороните універсальні цінності: право людей обирати своє майбутнє, майбутнє своєї країни. Ми готові повною мірою працювати щодо санкцій, ми надаємо допомогу біженцям, а також фінансову, військову допомогу», - зазначив він.

Зеленський окремо подякував Чорногорії за надану Україні військово-технічну допомогу, яка має виключну важливість для посилення оборонних спроможностей України.

«Співрозмовники докладно обговорили питання європейської інтеграції України та Чорногорії як країн - кандидатів на вступ. Президент і Прем’єр-міністр висловилися за необхідність практичної взаємодії в контексті підготовки України до наступного етапу - початку передвступних переговорів», - ідеться в повідомленні.

Окрему увагу під час розмови було приділено реалізації Україною стратегії євроатлантичної інтеграції. Глава держави наголосив, що Україна продовжує послідовну реалізацію стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію та розраховує на використання важливого досвіду Чорногорії, яка вже пройшла свій шлях до членства в Альянсі.

Читайте також: Україна з січня почне формувати переговорні позиції щодо угоди про вступ до ЄС - Стефанішина

Своєю чергою Абазович зазначив, що Чорногорія підтримує політику відкритих дверей Альянсу і, відповідно, перспективу набуття Україною повноправного членства в НАТО.

«За результатами переговорів лідери підписали Спільну декларацію, що визначає пріоритетні напрями співпраці між Україною та Чорногорією в межах стратегічного курсу нашої держави на набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору», - сказано в повідомленні.

На завершення переговорів Абазович запросив Зеленського відвідати з візитом Подгорицю після перемоги України.

Як повідомляв Укрінформ, глави держав та урядів Європейського Союзу 23 червня ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС. Цей статус наданий без умов, проте має бути виконано деякі рекомендації Єврокомісії.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що попри розв’язану росією війну Україна продовжить втілювати законодавство, норми та правила Європейського Союзу, а Кабінет Міністрів розробить відповідну дорожню карту для виконання вимог вступу до ЄС.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-