Кабмін внесе до Ради законопроєкт щодо пов'язаних з рф релігійних організацій - Зеленський

Кабмін внесе до Ради законопроєкт щодо пов'язаних з рф релігійних організацій - Зеленський

Відео
Укрінформ
Сьогодні на засіданні РНБО розглядалися численні факти зв’язків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором. 

Про це Володимир Зеленський заявив у відеозверненні, передає Укрінформ.

"Сьогодні відбулося засідання РНБО. Засідання, на якому ми розглянули численні факти зв’язків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором. На жаль, навіть російський терор і повномасштабна війна не переконали деяких діячів у тому, що варто подолати спокусу зла. Що ж, маємо створити такі умови, коли будь-які залежні від держави-агресора діячі не матимуть жодної можливості маніпулювати українцями й послаблювати Україну зсередини.", - сказав глава держави.

За його словами, РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих з центрами впливу у рф релігійних організацій

Державній службі з етнополітики та свободи совісті доручено забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв'язку з московським патріархатом. Президент зазначив, що за необхідності потрібно вжити передбачених законом заходів.

Крім того, доручено забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Читайте також: Президент: Ми гарантуємо Україні духовну незалежність

"Четверте. Всім органам, до компетенції яких належить питання у сфері забезпечення національної безпеки, активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України. І застосувати персональні санкції – прізвища будуть оприлюднені невдовзі. І пʼяте. Потребуємо підвищення статусу й посилення можливостей Державної служби з етнополітики та свободи совісті. Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави", - заявив Зеленський.

Він наголосив, що цими та іншими рішеннями Україні гарантується духовна незалежність.

Як повідомляв Укрінформ, в різних регіонах країни СБУ проводила обшуки в єпархіях упц мп. У багатьох випадках у них виявлено осіб з громадянством рф, проросійську літературу та мільйони готівки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-