У Берліні розпочалася зустріч міністрів юстиції країн G7

У Берліні розпочалася зустріч міністрів юстиції країн G7

Відео
Укрінформ
Злочини росії в Україні не повинні залишатися безкарними.

Про це заявив міністр юстиції ФРН Марко Бушман, відкриваючи зустріч міністрів юстиції країн G7 у Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми стоятимемо на боці України в цій жахливій війні росії. Ми все зробимо, щоби воєнні злочини не залишилися безкарними…. Ми не приймемо ці злочини: ми притягнемо винних до відповідальності… Безкарність за скоєні злочини була б найгіршою поразкою для міжнародного права, тому ми зробимо все, щоби цього не допустити», - заявив Бушман.

Він висловив упевненість, що «ми побачимо розгляд справ у Міжнародному кримінальному суді, в тому числі проти вищого російського керівництва».

Бушман зазначив, що МКС уже розслідує злочини, розслідує їх, і Генеральна прокуратура ФРН кооперує свою діяльність з 9 установами. Понад 42 тисячі справ відкрито в Україні. Глава Мін'юсту відзначив роль неурядових організацій у розслідуваннях.

Читайте також: Злочинну агресію рф міг би розглянути Міжнародний кримінальний суд — експерт

Злочинців переслідуватимуть у багатьох країнах, навіть якщо злочини були скоєні не на їх територіях, а жертвами були не їх громадянами. Це потребуватиме багато років і навіть десятиліть, але робота не звершиться, запевнив політик.

Він відзначив, що уроки історії, в тому числі Німеччини, свідчать, що коли маєш справу з диктатором, метою якого є захоплення чужих територій, політика замирення ніколи не буде успішною, адже агресор сприйме таку політику як запрошення до подальших злочинів.

«Вперте тримання проєкту «Північний потік 2» як відповідь на анексію Криму в 2014 році було, як свідчить сьогодення, німецьким «внеском» у розв’язання росією війни проти України», - визнав член уряду ФРН і закликав визнати цей факт, щоби не повторювати помилок у майбутньому.

За його словами, метою першої в історії зустрічі очільників міністерств юстиції і гепрокурорів є напрацювання каталогу заходів, координація зусиль з метою кращого переслідування воєнних злочинців. З лютого цього року щодня з’являються повідомлення про нові й нові воєнні злочини та злочини проти людяності.

«Раніше не було подібних зустрічей у колі G7. Необхідність переслідування злочинців стала «трагічним підгрунтям» скликання такого формату. Ми хочемо показати, що проти цієї агресивної війни росії міністри демократичних країн будуть виступати разом», - сказав Бушман, який сам відвідав Київ раніше цього місяця. Він назвав прорахунком путіна те, що той не вірив у те, що інші держави о’бєднаються перед цим викликом. «Світ є єдиним як ніколи проти незаконної війни проти України… Право працює», - підкреслив Бушман.

Читайте також: Перші процеси у МКС проти воєнних злочинців можуть початися ще цього року – єврокомісар

ВІд України участь у зустрічі беруть міністр юстиції Денис Малюска і генпрокурор Андрій Костін. Також запрошені генеральні прокурори країн-членів групи, головний прокурор Міжнародного кримінального суду карім Хан, представники ЄС тощо.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-