Єрмак: Україні потрібні надійний повітряний щит і міжнародні гарантії безпеки

Єрмак: Україні потрібні надійний повітряний щит і міжнародні гарантії безпеки

Укрінформ
Надійна та ефективна система протиповітряної та протиракетної оборони України в майбутньому може бути інтегрована із системами НАТО та Європи, заявляє керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Як передає Укрінформ, про це він сказав під час зустрічі Комісії Україна – НАТО, що відбулася у форматі відеоконференції, ідеться в повідомленні на сайті Президента.

Єрмак нагадав, що наприкінці вересня Президент Володимир Зеленський разом з Головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком та Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем подали офіційну заявку на членство України в НАТО. Ця заявка означає, що Україна раз і назавжди відхилила варіант нейтральності чи позаблокового статусу. Це також є вимогою українського суспільства, адже близько 90% українців підтримують вступ до Альянсу.

"Ми віримо, що скоро Україна буде готова почати процес вступу, пропустивши ПДЧ у плані відповідності стандартам Альянсу та рівню взаємосумісності. Ми віримо, що Україна як унікальний партнер Альянсу дуже особливій безпековій ситуації матиме свій розумний шлях до членства в НАТО", – наголосив Єрмак.

Водночас керівник Офісу Президента зауважив, що вступ України до Альянсу вимагає консенсусу всіх держав-членів, і поки Україна проходить цей шлях, їй потрібні консолідовані зусилля партнерів щодо створення ефективних безпекових гарантій.

За словами Єрмака, "Україна презентувала концепт Київського безпекового договору з нашими пропозиціями щодо безпекових гарантій. Наші пропозиції спрямовані на мобілізацію необхідних політичних, фінансових, військових та дипломатичних ресурсів для самозахисту України. Ці гарантії мають захистити суверенітет і територіальну цілісність України та унеможливити нову агресію в майбутньому".

За його словами, робочий принцип гарантій простий: безпека України залежить насамперед від її здатності захистити себе, а ефективний захист залежить від внесків її союзників.

"Київський безпековий договір передбачає, що це має бути спільний документ щодо стратегічного партнерства між Україною та державами-гарантами. Ці зобов’язання мають бути надійними, оскільки ми не можемо погодитися на новий перелік незобов’язувальних запевнень на кшталт сумнозвісного Будапештського меморандуму", – підкреслив Єрмак.

Як наголосив керівник ОП, важливим компонентом таких гарантій є безпека неба та ефективна протиповітряна оборона.

Він акцентував на важливості створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, скоєного керівництвом росії.

"Ми вдячні Парламентській асамблеї НАТО за підтримку створення спеціального трибуналу. Ми закликаємо наших партнерів, зокрема Альянс і його членів, взяти участь у консультаціях щодо міжнародного договору, його створення. Україна підготувала відповідні проекти документів, які могли б стати основою для подальшої роботи зі створення спеціального трибуналу", – зазначив Єрмак.

Він нагадав, що запропонована Зеленським формула миру містить пункти:

радіаційна та ядерна безпека;

продовольча безпека;

енергетична безпека;

звільнення всіх полонених і депортованих;

відновлення територіальної цілісності України;

виведення російських військ і зупинення бойових дій;

правосуддя;

терміновий захист довкілля від екоциду;

недопущення ескалації;

підтвердження кінця війни.

"Ми не знаємо, які об’єкти зазнають ударів наступного разу. Але ми знаємо, що Україна потребує повітряного щита. Ми знаємо, що Україна потребує надійних гарантій безпеки", – заявив керівник Офісу Президента.

Читайте також: Системи Patriot посилили б ППО України - Ігнат

Як повідомляв Укрінформ, Польща пропонує розгорнути обіцяні Німеччиною зенітно-ракетні комплекси Patriot з українського боку кордону. За словами Прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, це дало би змогу захистити небо над західною частиною України і запобігти черговій хвилі біженців з України.

Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що можливість використання оборонних систем НАТО за межами території країн-членів, зокрема в Україні, має бути узгоджена з іншими державами-членами Альянсу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-