Україна припинила розгляд заяв росіян про дозволи на імміграцію

Україна припинила розгляд заяв росіян про дозволи на імміграцію

Укрінформ
Державна міграційна служба України (ДМСУ) припиняє приймати та розглядати заяви громадян рф про оформлення дозволу на імміграцію.

Про це поінформувала пресслужба Міністерства внутрішніх справ, передає Укрінформ.

Зазначається, що 1 листопада 2022 року Кабінет міністрів України прийняв постанову “Деякі питання надання Державною міграційною службою адміністративних послуг іноземцям та особам без громадянства в умовах воєнного стану”.

“Постановою, зокрема, передбачено, що на період дії воєнного стану та протягом 30 календарних днів з дня його припинення або скасування територіальними органами / територіальними підрозділами ДМС зупиняється розгляд заяв громадян російської федерації про оформлення дозволу на імміграцію, оформлення та обміну посвідок на постійне чи тимчасове проживання, поданих до набрання чинності цією постановою. Крім того, громадянам рф відмовлятимуть у прийнятті нових заяв”, - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Співзасновник компанії Revolut відмовився від російського громадянства

Водночас ці обмеження не поширюються на громадян рф, які: є чоловіком чи дружиною громадянина України; дітьми або батьками громадян України; повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України; особами, які прослужили у ЗСУ три і більше років.

Також ці обмеження не поширюються на тих осіб, які, відповідно до закону, прибули в Україну для працевлаштування.

Ті росіяни, які прибули в Україну з метою працевлаштування або з метою возз'єднання сім'ї, мають упродовж 30 днів з дня набрання чинності цією постановою звернутися до ДМСУ за обміном посвідки на тимчасове проживання, якщо строк звернення за її обміном настав у період з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цією постановою.

Читайте також: Президент корпорації «Мотор Січ» Богуслаєв має громадянство рф – «Схеми»

Як повідомлялося, 9 серпня речниця МВС Альона Матвєєва заявила, що увага до громадян рф щодо їхнього в’їзду в Україну наразі є більш прискіпливою, але якщо у цих осіб є причина для того, щоб прибути на територію нашої держави законно та безпечно, - наприклад, якщо мати – росіянка, а у неї тут 2-3 неповнолітніх дітей, - то їм може бути надане таке право.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-