росія почала свідомо загострювати продовольчу кризу ще у вересні – Зеленський

росія почала свідомо загострювати продовольчу кризу ще у вересні – Зеленський

Укрінформ
росія почала свідомо загострювати продовольчу кризу ще у вересні – тоді, коли заблокувала рух суден з нашим продовольством.

Про це Президент України Володимир Зеленський сказав у відеозверненні до громадян, повідомляє Укрінформ.

"Сьогодні з росії прозвучала доволі передбачувана заява – заява про те, що вони остаточно зривають експортну зернову ініціативу. Але насправді це не сьогоднішнє їхнє рішення. росія почала свідомо загострювати продовольчу кризу ще у вересні – тоді, коли заблокувала рух суден з нашим продовольством. Від вересня й по сьогодні в зерновому коридорі накопичилося вже 176 суден, які не можуть пройти за своїм маршрутом. Деякі зерновози очікують уже понад три тижні. Це абсолютно свідома блокада росії. Це абсолютно прозорий намір росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки, для Азії", - сказав Президент.

Читайте також: Україна готова надалі експортувати зерно для утримання продовольчої безпеки - Мінінфраструктури

Він зазначив, що наразі понад 2 мільйони тонн продовольства стоять у морі. Це означає, що для більш ніж 7 мільйонів споживачів реально погіршився доступ до продовольства.

"Алжир, Єгипет, Ємен, Бангладеш, В’єтнам, інші – дуже різні країни, з різних частин світу… Але вони всі однаково можуть бути дестабілізовані через це російське рішення заблокувати експорт. Я підкреслюю: це рішення було ухвалене росією очевидно у вересні. Тільки про це може свідчити ця черга із суден із продовольством у морі", - підкреслив Зеленський.

Він нагадав, що мінімум двічі протягом часу дії зернової ініціативи росія завдавала ударів по наших Військово-Морських силах. Якраз по тих силах, які й гарантують безпеку зерновому коридору. Зараз потрібна жорстка міжнародна реакція. Як на рівні ООН, так і на інших рівнях. Зокрема й на рівні «Великої двадцятки».

"Як росія може бути серед інших у G20, якщо вона свідомо працює на голод на кількох континентах? Це нонсенс. росії не місце у «двадцятці». Усі партнери бачать цю штучну чергу із суден. Бачать, що робила росія для зриву зернової ініціативи. Бачать, що навіть судна із зерном, які законтрактовані в межах Продовольчої програми ООН для найбідніших країн, не отримують гарантованої можливості проходу морським маршрутом. росія робить усе, щоб мільйони африканців, мільйони мешканців Близького Сходу й Південної Азії опинилися в умовах штучного голоду чи як мінімум жорсткої цінової кризи", - наголосив Президент.

Читайте також: В ООН заявили, що підтримують контакти з росією щодо «зернової ініціативи»

Як повідомляв Укрінформ, росія звинуватила Україну і Британію в "теракті проти кораблів чорноморського флоту та цивільних суден, задіяних у гарантуванні безпеки “зернового коридору”, і заявила про вихід із Чорноморської зернової ініціативи.

Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав світову спільноту не дозволити росії під надуманим приводом заблокувати "зерновий коридор", який гарантує продовольчу безпеку мільйонів людей.

Вранці 29 жовтня на рейді тимчасово окупованого Севастополя пролунали вибухи. Україна не підтверджує свою причетність до них.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-