Депутат Європарламенту: Україна потребує гарантій безпеки не у майбутньому, а саме зараз

Депутат Європарламенту: Україна потребує гарантій безпеки не у майбутньому, а саме зараз

Укрінформ
Україна потребує гарантій безпеки не у далекому майбутньому, а саме зараз, коли вирішується доля країни.

На цьому під час дебатів в Європейському парламенті на тему “Ескалація росії в її агресивній війні проти України” наголошували євродепутати, передає кореспондент Укрінформу.

Так, депутатка від Польщі Анна Фотига підкреслила, що опинившись перед лицем поразки через мужній спротив України, путін поновив свої ядерні погрози не лише щодо України, але й щодо колективного Заходу.

“Я звертаюсь до західних ЗМІ і політиків: не грати в ігри путіна, повторюючи погрози щодо ядерної війни. Що треба зробити колективному Заходу - це переглянути схеми ядерного стримування і зробити так, щоб путін і його еліти переконалися, що будь-який удар проти України або союзника чи країни-члена ЄС буде фатальним для нього і його країни”, - наголосила Фотига, додавши, що в сучасному світі немає жодного місця для такого роду державного тероризму.

Читайте також: Європарламент схвалив додаткову допомогу регіонам ЄС через наслідки війни в Україні

Депутат від Німеччини Манфред Вебер наголосив, що “путін є воєнним злочинцем”, але не гроші і не зброя виграють війни, а люди, які захищають свою свободу. Він висловив захопленням діями ЗСУ: “Ви неймовірні!”, - наголосив Вебер.

Також він закликав надавати Україні більше зброї, а Францію і Німеччину - взяти ініціативу на себе і допомагати Україні.

“Якщо ми хочемо, щоб війна припинилася, нам потрібні дії, а не виправдовування. Як ніколи раніше для нас наступає “Зима солідарності”. Без вільної України не буде вільної Європи”, - підкреслив Вебер.

Депутатка від Іспанії Гарсіа Перез зазначила, що лише за останні дні світ побачив мобілізацію в росії, її небезпечну ядерну риторику, саботаж на «Північних потоках», незаконне рішення щодо «анексії» українських територій, а також нові жертви військової агресії в Україні.

“Ми маємо надавати подальшу підтримку Україні і її населенню, щоб покласти край цій війні якомога швидше, щоб путін був там, де йому і місце — перед Міжнародним трибуналом в Гаазі”, - наголосила Перез.

Читайте також: Євросоюз засуджує проведення росією псевдореферендумів на території України

Також вона закликала “ізолювати тих європейських лідерів, які заграють з путіним”, згадавши, серед іншого, “ізольовану позицію пана Орбана щодо санкцій проти росії”.

Литовський європарламентар Пятрас Ауштрявічус вважає, що путін створив ситуацію перманентної війни. “Саме так функціонує держава-терорист”, - наголосив він, підкресливши, що російський режим став непередбачуваний для зовнішнього світу, а внутрішньо демонструє глибоку моральну деградацію держави. Він також наголосив, що західна торгівля і економічні відносини з російським агресором — неприйнятні, їх треба припинити.

У цих надзвичайних обставинах, підкреслив Ауштрявічус, Україна потребує гарантій безпеки не у далекому майбутньому, а саме зараз, коли вирішується доля країни, і коли сама Європа стоїть перед вирішенням проблеми безпеки свого майбутнього.

Читайте також: Парламентарії країн ЄС закликали посилити підтримку України та ізоляцію росії

Він також наголосив: “Ми повинні якнайшвидше зібрати всі переваги, які можливі, для того, щоб були створені додаткові формати співпраці і партнерства з Україною”.

Резолюцію на результатами дебатів Європарламент ухвалить 6 жовтня.

Як повідомлялося, 3-6 жовтня у Страсбурзі триває чергова сесія Європейського парламенту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-