США і Україна розвінчали у Женеві російську брехню про біолабораторії – Держдеп

США і Україна розвінчали у Женеві російську брехню про біолабораторії – Держдеп

Заява
Укрінформ
Делегації США і України викрили та розвінчали кампанію з дезінформації російського режиму про нібито роботу біолабораторій на українській території під егідою Америки та начебто розробки в них біологічної зброї проти рф.

Про це йдеться в офіційній заяві Держдепартаменту США за результатами консультативної зустрічі в Женеві в рамках V Конвенції про біологічну зброю, повідомляє Укрінформ.

«Делегація США на чолі зі спецпредставником Кеннетом Уордом ефективно викрила російську тактику дезінформації та розвіяла брехливі звинувачення рф, спрямовані на дискредитацію мирної співпраці США і України», - зауважується в повідомленні.

Зокрема, уточнюється, що консультативна зустріч у Женеві була скликана росією минулого тижня. У присутності делегацій з 89 країн Сполучені Штати й Україна представили «ґрунтовну, глибоку серію презентацій, які рішуче спростовували абсурдні та брехливі заяви рф про розробку біологічної зброї, а також про біолабораторії США в Україні». Технічні експерти зі США й України однозначно пояснили свою співпрацю, а також допомогу громадським закладам охорони здоров’я, біобезпеки, біозахисту та спостереження за хворобами в межах більш широких цивільних програм.

США і Україна також підкреслили, як їхня взаємодія узгоджується з положеннями Конвенції про заборону загибелі тварин. Водночас інші делегації підтвердили й підтримали ці зусилля, причому понад 35 із 42 країн, які виступали, відзначили важливість цієї роботи.

Читайте також: росія не змогла «протягти» свої неправдиві інсинуації щодо біозброї в Україні – Точицький

Однак російська делегація, яка була ініціатором засідання в Женеві, мала на меті зовсім інші цілі. Росіяни ще перед виступом США і України поширили проєкт «спільної заяви» учасників зустрічі з попередніми висновками на свою користь.

Як повідомлялося, серед причин вторгнення сил рф в Україну російський режим продовжує називати нібито факти роботи військових біологічних лабораторій США на українській території. Уряд рф і пропагандисти кремля стверджують, що ці міфічні заклади нібито працюють над створенням біологічної зброї та навіть намагаються використати міграцію птахів для зараження населення рф.

Водночас, у Києві однозначно заявляють, що Україна неухильно дотримується своїх міжнародних зобов’язань за Конвенцією про заборону біологічної й токсинної зброї і не виробляє такої зброї одноосібно або у співпраці з іншою стороною.

Постійні представники США, Албанії, Франції, Ірландії, Норвегії та Великої Британії при ООН раніше оприлюднювали спільну заяву, у якій викрили брехню москви щодо нібито розробки «біологічної зброї» в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-