Парламент обрав двох членів Вищої ради правосуддя

Парламент обрав двох членів Вищої ради правосуддя

Укрінформ
Верховна Рада обрала Романа Маселка та Миколу Мороза членами Вищої ради правосуддя.

Про це повідомив народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

“Парламент обрав двох членів Вищої ради правосуддя: Романа Маселка (на рейтинговому голосуванні набрав 203 голосів), Миколу Мороза (на рейтинговому голосуванні набрав 291 голосів)”, - зазначив Железняк.

Водночас, за його словами, за Олену Заічко під час рейтингового голосування віддали свої голоси 137 народних депутатів, а за В’ячеслава Талька - 79 голосів.

Железняк повідомив, що під час фінального голосування відразу за двох кандидатів народні депутати віддали по 258 голосів (за необхідних як мінімум 226).

Читайте також: Члени ВРП закликають негайно відновити її повноважний склад

Як повідомлялося, станом на початок листопада 2021 року в Україні сформували склад Етичної ради — це ключовий орган для реалізації судової реформи. До нього увійшли українські судді та юристи із західних країн. Упродовж пів року новий орган мав перевірити членів Вищої ради правосуддя.

На початку лютого 2022 року члени Вищої ради правосуддя назвали неприйнятною участь у процедурах оцінювання, ініційованих Етичною радою, і заявили, що це спонукає достроково скласти повноваження більшість членів ВРП.

22 лютого 2022 року рішенням Вищої ради правосуддя припинено за власним бажанням повноваження десяти її членів. У такий спосіб ВРП припинила свої повноваження.

Згідно з Законом “Про Вищу раду правосуддя”, ВРП складається з двадцяти одного члена, з яких десятьох обирає з’їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох призначає Президент, ще двох обирає Верховна Рада, двох - з’їзд адвокатів, двох - Всеукраїнська конференція прокурорів, двох - з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного Суду входить до складу Вищої ради правосуддя за посадою.

18 липня 2022 року Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді обрати нових членів Вищої ради правосуддя з-поміж трьох кандидатів: Романа Маселка, Миколи Мороза, В’ячеслава Талька.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-