Уряд визначився, як передавати майно заборонених партій у держвласність

Уряд визначився, як передавати майно заборонених партій у держвласність

Укрінформ
Кабінет Міністрів затвердив порядок переходу в державну власність майна заборонених судом політичних партій.

Як передає Укрінформ, про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська, інформує пресслужба міністерства у Фейсбуці.

“Кабінет Міністрів України затвердив порядок переходу в держвласність майна заборонених партій. Відповідна постанова була прийнята сьогодні”, - повідомив Малюська.

Як зазначається, порядком пропонується передбачити, що після набрання законної сили рішенням суду про заборону політичної партії та передання майна політичної партії у власність держави Мін’юст вживає заходів щодо розшуку майна політичної партії і залучає державні органи, зокрема АРМА, а також органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності з метою надання Мін’юсту інформації щодо майна політичної партії.

За результатами заходів щодо розшуку майна політичної партії Мін’юст складає та затверджує перелік майна політичної партії, переданого у власність держави.

Читайте також: Колаборанти від ОПЗЖ та інших партій будуть притягнуті до відповідальності – Данілов

У Переліку майна зазначаються загальні характеристики такого майна (місцезнаходження, загальна площа об’єктів нерухомості, відомості про виявлені рахунки політичної партії, цільове призначення та кадастрові номери земельних ділянок, розміри часток у статутних капіталах юридичних осіб тощо).

Якщо Перелік майна містить відомості про цінні папери, корпоративні права, нерухоме або рухоме майно (крім об’єктів права інтелектуальної власності, земельних ділянок та коштів), то уповноваженим органом управління таким майном пропонується визначити Фонд державного майна України.

Так, Мін’юст протягом десяти робочих днів з дня затвердження Переліку майна надсилає його копію та копію рішення суду Фонду державного майна України для вжиття заходів щодо державної реєстрації речових прав на таке майно та/або заходи з прийняття до сфери свого управління відповідних цінних паперів, корпоративних прав.

Водночас, якщо Перелік майна містить відомості про об’єкти права інтелектуальної власності, Мін’юст протягом десяти робочих днів з дня затвердження Переліку майна надсилає копію рішення суду та копію Переліку майна Мінекономіки для надання їх у 10-денний строк Національному органу інтелектуальної власності для вжиття ним заходів щодо реєстрації переходу таких прав інтелектуальної власності у власність держави в особі Національного органу інтелектуальної власності.

Читайте також: Стефанчук допускає розширення переліку заборонених партій

Якщо Перелік майна містить відомості про кошти на рахунках в банках забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень (далі - кошти політичної партії), Мін’юст як стягувач протягом трьох робочих днів з дня затвердження Переліку майна ініціює перед банками, у яких відкрито відповідні рахунки, платіжну операцію та надсилає їм платіжну інструкцію (вимогу) для забезпечення перерахування коштів політичної партії до державного бюджету.

Також Порядком пропонується передбачити особливості механізму забезпечення переходу у власність держави земельних ділянок, які належали забороненим судом політичним партіям. Зокрема, врахувати положення Земельного кодексу України, згідно з яким право власності на земельні ділянки, визнане за державою рішенням суду, реалізується органами виконавчої влади.

У Мін’юсті інформують, що постановою пропонується внесення змін до пункту 40 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127, передбачивши у ньому, що державна реєстрація права власності на нерухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва забороненої судом політичної партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень, що переходить у власність держави, проводиться виключно на підставі рішення суду про заборону політичної партії, в резолютивній частині якого зазначено про передачу майна політичної партії у власність держави, та заяви визначеного законодавством державного органу, що містить відомості про нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва, що переходить у власність держави.

Читайте також: У Раді готують законопроєкт для відкликання депутатів від заборонених партій – Корнієнко

Як повідомлялося, 18 травня 2022 року набув чинності закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій”.

Він розширює перелік підстав для заборони партії через суд. Відповідними підставами є виправдовування, визнання правомірним або заперечення збройної агресії проти України, у тому числі шляхом подання збройної агресії російської федерації та/або республіки білорусь проти України як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни.

В Україні за позовами Міністерства юстиції заборонено вже понад 10 політичних партій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-