При РНБО пропонують створити Бюро санкційної політики

При РНБО пропонують створити Бюро санкційної політики

Законопроєкт
Укрінформ
При Раді національної безпеки і оборони України пропонується створити Бюро санкційної політики.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресцентр РНБО України.

Зазначається, що Урядовий комітет у понеділок, 8 серпня, у режимі онлайн розглянув питання, які виникли під час опрацювання законопроєкту «Про засади санкційної політики України».

«Цей законодавчий акт, перша версія якого була розроблена Апаратом Ради національної безпеки і оборони України, був доопрацьований міжвідомчою робочою групою, створеною при Секретаріаті Кабінету Міністрів України. До складу робочої групи увійшли представники Апарату РНБО України, Секретаріату Кабміну, Офісу Президента, Національного банку, Міністерства закордонних справ, Міністерства юстиції, Міністерства оборони, Міністерства економіки, Міністерства внутрішніх справ, Офісу генерального прокурора, Держфінмоніторингу та деяких інших державних органів», - ідеться в повідомленні.

Законопроєкт містить ряд суттєвих новацій, зокрема, у частині переліку та повноважень суб’єктів у сфері санкційної політики, суб’єктів внесення пропозицій щодо застосування, зміни або скасування санкцій, процедури корегування санкцій та інше.

Читайте також: Зеленський просить Раду затвердити рішення РНБО і посилити санкції проти рф

Як зазначається, Бюро санкційної політики, згідно із законопроєктом, є робочим органом РНБО, який координуватиме діяльність суб’єктів, що реалізують санкційну політику України.

З-поміж іншого, Бюро перевірятиме пропозиції про застосування санкцій на відповідність концептуальним підходам, напрямам, заходам у сфері санкційної політики України, визначеним РНБО.

В.о. керівника Апарату РНБО Андрій Зюзь зазначив, що Апарат Ради «повністю готовий» до роботи зі створення Державного реєстру санкцій, який передбачено утворити згідно із законопроєктом.

Апаратові Ради, який є адміністратором цього реєстру, пропонується дозволити обробляти усі види інформації з обмеженим доступом і надати доступ до баз даних та реєстрів інших державних органів.

Учасники засідання підтримали пропозицію щодо термінового направлення законопроєкту на розгляд Уряду. Після цього його буде направлено до Верховної Ради України.

Як повідомляв Укрінформ, 4 серпня Президент Володимир Зеленський увів до персонального складу Ради національної безпеки і оборони новопризначеного генерального прокурора Андрія Костіна та першого заступника голови Служби безпеки України Василя Малюка.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-