Безпекові гарантії для України не будуть такими, як стаття 5 статуту НАТО – Шольц

Безпекові гарантії для України не будуть такими, як стаття 5 статуту НАТО – Шольц

Укрінформ
Низка країн, які готові надати Україні гарантії безпеки, продовжують обговорення деталей, але гарантії точно не будуть тими заходами, які передбачені статею 5 Статуту НАТО.

Як передає Укрінформ, про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц, відповідаючи на запитання депутатів Бундестагу.

«Зрозуміло, що вони не мають бути такими, які відповідають ст. 5 Статуту НАТО. Вони повинні бути адаптовані до цієї конкретної ситуації», - сказав канцлер.

Він зазначив, що питання, як все має бути організовано, обговорюються між державами G7, а також тими, які готові надати такі гарантії. Німеччина, підкреслив політик, – одна з таких держав. При цьому всі задіяні сторони перебувають у перемовинах з Україною з цього питання.

«Цей процес далеко не завершений, отже, наразі не можна конкретизувати», - зауважив Шольц, додавши, що рамки вже прописані.

Читайте також: У безпекових гарантіях не має бути обмежень щодо чисельності ЗСУ – Расмуссен

Канцлер також зазначив, що «тим, що завжди може бути запроваджено в разі порушення домовленостей, є дієві санкції, які відіграють велику роль».

Депутати від партії «Альтернатива для Німеччини» назвали санкції марними та запропонували запустити «Північний потік - 2» і відмовитися від намірів введення ембарго на нафту з тим, щоби не ставити під удар добробут німецьких громадян, заперечивши зв’язок між зростанням цін на енергоносії та путінською війною.

«Я дотримуюсь думки, що «Альтернатива для Німеччини» є не лише правопопулістською партією, але партією росії. І всі мають взяти це до уваги», - відповів Шольц на цей закид під оплески більшості Бундестагу.

Опозиційні консерватори поставили главі уряду запитання щодо того, хто гальмує процес передачі Україні бронетранспортерів Marder і Fuchs, які готова поставити промисловість. Шольц ухильно повторив, що ФРН із союзниками домовилися «не діяти самостійно, а діяти в тісній координації».

Читайте також: Єрмак назвав сім країн, які вже погодились бути гарантами безпеки України

Він досі переконаний, що краще не давати таку техніку напряму, а направляти її в ті країни, які віддають на потреби ЗСУ більш застарілу техніку. Політик при цьому додав, що ФРН уже поставила Україні дуже багато «найсучаснішої і дуже коштовної» техніки, яка в змозі захистити цілі міста з повітря та людей.

Як повідомлялось, нещодавно уряд ФРН оприлюднив перелік зброї, яку вже передав Україні та яку планує передати. Окрім того, українських військових навчають у Німеччині управління деякими системами.

Фото: dpa

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-