Депутат запевняє, що викритий у держзраді помічник не мав допуску до таємниць

Депутат запевняє, що викритий у держзраді помічник не мав допуску до таємниць

Укрінформ
Народний депутат від партії "Слуга народу" Юрій Здебський заявляє, що викритий на державній зраді помічник працював у нього на громадських засадах і не мав допуску до таємної інформації.

Як передає Укрінформ, про це депутат сказав у коментарі Суспільному.

"Чому я його взяв? Тому, що він був моїм керівником, служив в адміністрації ДПСУ на високій посаді. Він розуміється у питаннях кордону, демаркації, розбудови, він є фахівцем у цьому", — сказав Здебський.

За його словами, помічник працював на громадських засадах, робочого місця в комітеті не мав, як і допуску до державної таємниці. Підозрюваний у держзраді був секретарем робочої групи по прикордонній діяльності і працював з відкритими даними, які пов’язані з кордоном.

"Для мене це моральний шок, приниження, я військовий, учасник АТО і довірився людині. Я здивований тим, що людина зламалася, хай суд дасть йому правову оцінку, і наскільки він нашкодив державі", — підкреслив Здебський.

Як повідомляв Укрінформ, колишній помічник чинного народного депутата постане перед судом за співпрацю з представниками федеральної служби безпеки росії.

За даними Офісу генерального прокурора, обвинувачений у лютому 2014 року був завербований представниками фсб рф і до лютого 2022 року допомагав іноземній розвідці у здійсненні підривної діяльності проти України. Зайнявши посаду помічника народного депутата у вересні 2019 року, він отримав доступ до інформації, яка надходить до Верховної Ради від центральних органів державної влади, у тому числі із грифом обмеження доступу. Він особисто складав аналітичні матеріали та передавав їх представникам фсб росії за грошову винагороду. За весь період такої діяльності обвинувачений отримав від співробітників фсб не менш як 71 тисячу доларів США.

За інформацією Служби безпеки України, посадовець був завербований співробітником 9-го управління 5-ї служби фсб Юрієм Водолазкім під час поїздки до москви. Згодом той передав агента на "зв’язок" своєму керівнику – Дмітрію Зубарєву.

Російському куратору зрадник передавав розвіддані про міжнародну співпрацю, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з росією і проведення АТО/ООС на сході України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-