G7 обіцяє безстрокову підтримку України та посилення санкцій проти росії

G7 обіцяє безстрокову підтримку України та посилення санкцій проти росії

Заява
Укрінформ
Країни «Групи семи» запевняють, що підтримуватимуть Україну «скільки буде необхідно», а також обіцяють посилення санкцій проти росії.

Про це йдеться у заяві G7 про підтримку України, оприлюдненій після зустрічі 27 червня лідерів «Групи семи», в якій взяв участь через відеозв’язок Президент України Володимир Зеленський, передає Укрінформ.

«Ми, лідери «Групи семи» (G7), непохитні в нашій солідарності з Україною і підтверджуємо нашу непохитну прихильність підтримувати уряд і народ України в їх мужньому захисті суверенітету і територіальної цілісності своєї країни, а також у їхній боротьбі за мирне, процвітаюче та демократичне майбутнє… Ми й надалі надаватимемо фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку та підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно», - наголошується в документі.

G7 знову засудила російську жорстоку, неспровоковану, невиправдану та незаконну загарбницьку війну і закликала рф негайно припинити її, беззастережно припинити всі військові дії та вивести свої війська та військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

"Велика сімка" зазначила, що ця нищівна війна призвела до драматичних наслідків далеко за межами Європи.

У Заяві підкреслюється підтримка зусиль України припинити війну, а також те, що Україна сама має вирішувати питання про майбутнє мирне врегулювання, вільно від зовнішнього тиску чи впливу.

Сім провідних індустріальних держав Заходу засудили невиправдане використання росією ядерної риторики та застерегли проти використання хімічної, біологічної чи ядерної зброї.

«Ми закликаємо росію до відповідальної поведінки та стриманості, а також повторюємо, що будь-яке використання такої зброї було б неприйнятним і матиме тяжкі наслідки», - попередили західні політики.

Вони окремо наголосили на своєму занепокоєнні після заяви рф про те, що вона може передати білорусі ракети з ядерним потенціалом.

Країни G7 обіцяють продовжити координувати зусилля для задоволення нагальних потреб України у військовій та оборонній техніці та обіцяють у тісній координації надавати Україні «матеріальну, навчальну та матеріально-технічну, розвідувальну та економічну підтримку для нарощування її збройних сил».

З метою життєздатного післявоєнного мирного врегулювання, найпотужніші економіки планети готові досягти домовленостей разом із зацікавленими країнами та установами і Україною стосовно постійних зобов’язань щодо безпеки, щоб допомогти Україні захистити себе, забезпечити її вільне та демократичне майбутнє і стримувати майбутню російську агресію.

«Ми готові до подальшого зміцнення стійкості України, розширюючи нашу співпрацю у сфері розвідки та обміну інформацією, інформаційної безпеки, а також безпеки на морі. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну в захисті її мереж від кіберінцидентів та розширюватимемо наше співробітництво у сферах енергетичної безпеки, безпеки та безпеки ядерних матеріалів та об’єктів, екології та водокористування», - йдеться у заяві.

У ній міститься обіцянка продовження підтримки Україну в протистоянні загрозам її демократичним інституціям, у тому числі через підтримку вільних ЗМІ, а також протидії дезінформації та втручанню в демократичні процеси.

G7 надали та пообіцяли надати на потреби біженців війни з України понад 2,8 млрд доларів гуманітарної допомоги в 2022 році. Вони вчергове пообіцяли продовжувати надавати значну й постійну гуманітарну підтримку тим, хто постраждав від російської війни, зокрема для захисту прав жінок і дітей, захищати та підтримувати вимушено переміщених осіб і біженців, а також надавати допомогу приймаючим країнам.

росію вони закликали виконувати свої зобов'язання за міжнародним гуманітарним правом і негайно надати безпечний, швидкий і безперешкодний гуманітарний доступ та забезпечити роботу безпечних проходів, що дозволить доставити гуманітарну допомогу в обложені міста, а цивільному населенню - безпечно дістатися до місця призначення за його вибором.

Крім того, лідери вимагають, щоб росія негайно дозволила безпечне повернення на Батьківщину громадян України, вивезених у рф силою без їхньої згоди. Окремо наголошується на тому, що росія та її представники повинні поважати міжнародне гуманітарне право, включаючи права та захист військовополонених згідно з Женевськими конвенціями. Політики засудили фіктивні «суди», в результаті яких винесено смертний вирок військовослужбовцям Збройних сил України.

Читайте також: G7 обіцяє військову підтримку Україні доти, поки вона буде потрібна

У заяві засуджуються напади на цивільне населення, критично важливу інфраструктуру, школи та дитячі садки, медустанови, українські культурні об’єкти та загалом «спроби знищити історію та культурну ідентичність України».

Країни Сімки вітають та підтримують роботу з розслідування воєнних злочинів та інших жорстоких злочинів, у тому числі з боку прокурора Міжнародного кримінального суду (ICC), незалежної міжнародної комісії з розслідування, уповноваженої Радою ООН з прав людини (UNHRC), та роботу Експертної місії Московського механізму Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), а також розслідування Генеральної прокуратури України. Країни G7 активізують поліцейське та судове співробітництво з Україною і з відповідними організаціями.

«Особи, які безпосередньо вчинили воєнні злочини та інші жорстокі злочини, а також посадові особи та військові керівники, відповідальні за їх вчинення, повинні бути притягнуті до відповідальності відповідно до міжнародного права», - підкреслюється у заяві.

Підписанти закликали росію без жодних умов припинити свої атаки на сільськогосподарську та транспортну інфраструктуру України і терміново забезпечити вільний прохід сільськогосподарських суден з українських портів у Чорному морі. Вони заявили про рішучість підтримувати Україну у виробництві та експорті зерна, олії та іншої сільськогосподарської продукції.

Водночас G7 залишається непохитною у своїй прихильності безпрецедентним скоординованим санкційним заходам у відповідь на загарбницьку війну росії. Група також зобов’язується надавати Україні фінансово-економічну підтримку.

У документі наголошується, що держави G7 зобов’язуються продемонструвати глобальну відповідальність і солідарність, працюючи над подоланням міжнародних наслідків російської агресії, особливо для найбільш вразливих верств населення.

Керівники держав і урядів "Великої сімки" вітали рішення Європейської ради надати Україні та Молдові статус країни-кандидата на членство в ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, Саміт G7 розпочався в неділю і триватиме до вівторка. Окрім лідерів групи семи держав, участь у ньому беруть також президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і голова Ради ЄС Шарль Мішель. На сесію, присвячену клімату та енергетиці, запрошені керівники низки країн, що розвиваються.

Другий день роботи саміту розпочався сесією, присвяченою Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-