Війна рф проти України не може підірвати впливу демократій на світовий розвиток – фон дер Ляєн

Війна рф проти України не може підірвати впливу демократій на світовий розвиток – фон дер Ляєн

Укрінформ
Агресія росії проти Україна має глобальний вплив, спричинивши зростання цін на всі товари першої необхідності, але це не може завадити об’єднаним демократичним силам продовжити зусилля з підтримки розвитку.

Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на саміті G7, запис якого оприлюднений на мультимедійному порталі ЄС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми щойно намагалися подолати глобальну пандемію, яка вразила глобальну економіку. І коли глобальна економіка почала відновлення, відбулася свавільна атака росії проти України, спричиняючи зростання цін в усіх сферах, від харчування до енергії, і глибоку непевність, особливо у найбільш уразливих країнах. Це дуже важкий виклик. Але ми долаємо його разом. І саме тому сім партнерів зустрілися сьогодні тут», - зауважила президент Єврокомісії.

На її перконання, російська агресія не зможе відвернути світові демократії від спільного та визначеного руху вперед. «Велика сімка» має намір показати світу, що демократії, коли вони працюють разом, дають єдиний і найкращий шлях для досягнення позитивних результатів для цілих народів, за всіма напрямками, включаючи боротьбу з кліматичними змінами, охорону здоров’я та цифрові інновації.

Фон дер Ляєн нагадала, що у листопаді минулого року під час 26-ї Конференції ООН з кліматичних змін у Глазго розвинуті країни світу оголосили План нарощування інвестицій в розвиток інфраструктури, що є «позитивною» щодо клімату. За її словами, у нинішній ситуації світ потребує таких цілеспрямованих інвестицій більше, ніж будь-коли.

Очільниця Єврокомісії наголосила, що колективний Захід працюватиме над реалізацією спільного інвестиційного плану разом, щоб з максимальною ефективністю використати гроші, які виділяються на розвиток. Саме тому такі інвестиції робитимуться на демократичних засадах, включаючи прозорість, інклюзивність та стабільність. Вони будуть спрямовані на проєкти, що зможуть мобілізувати приватний і державний сектор, принести максимальну користь як для охорони довкілля, так і залученим до них людям.

«З нашого боку відповіддю на глобальний брак інвестицій є глобальний підхід Команди Європи (що об'єднує зусилля ЄС, фінансових інституцій та кожної з країн-членів ЄС – ред.). До 200 мільярдів доларів, про які щойно оголосив президент США, Команда Європи мобілізує 300 мільярдів євро до 2027 року від приватних і державних джерел. 300 мільярдів євро для стабільної та якісної інфраструктури та для інфраструктури здоров’я, що принесуть реальні зміни для людей», - заявила президент Єврокомісії.

Читайте також: Україна довела, що заслуговує на статус кандидата в ЄС - фон дер Ляєн

Вона навела кілька прикладів, коли такий підхід дав змогу досягти позитивних результатів. Це стосується налагодження виробництва вакцин у країнах Африки і згодом – у країнах Латинської Америки, програми зі стимулювання виробництва продовольства та відновлення земель у країнах, що розвиваються, прокладення підводного оптичного комунікаційного кабелю, який з'єднав Європу та Латинську Америку. Крім того, це й спільні зусилля G7 щодо забезпечення справедливої енергетичної трансформації у Південній Африці, проєкти з виробництва водню в Єгипті, у Намібії та у Чилі тощо.

«Всі ці проєкти є рухом у правильному напрямку. Для досягнення поставлених цілей ми маємо застосувати всю силу наших демократій», - додала фон дер Ляєн.

Як повідомлялося, у Баварських Альпах розпочався триденний саміт лідерів країн Групи семи. Окрім глав держав і урядів ФРН, США, Великої Британії, Франції, Канади, Італії та Японії участь у ньому беруть президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і голова Європейської ради Шарль Мішель.

Фото: EPA-EFE

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-