Заяви рф про намір Польщі захопити Західну Україну є геббельсівською пропагандою – експерт

Заяви рф про намір Польщі захопити Західну Україну є геббельсівською пропагандою – експерт

Ексклюзив
Укрінформ
Заява секретаря Ради безпеки росії миколи патрушева про нібито намір Польщі «захопити захід України» є давно відомим наративом кремля. У москві його використовують часто, аби на кшталт геббельсівської пропаганди «багато разів повторена брехня стала правдою».

Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу висловив польський експерт, колишній посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

Як зазначив експерт, нещодавня заява патрушева не нова, адже її раніше вже озвучували очільник, а також речниця МЗС рф лавров і захарова. Зокрема, раніше в москві озвучувалася теза про те, що Польща має намір захопити Західну Україну з використанням литовсько-польсько-української бригади ЛитПолУкрбриг, яка, за інформацією росіян, вже нібито була на території Західної України.

«Попри те, що ці заяви брехливі і просто смішні, вони є спробами грати картою, яку росії не вдалося результативно використати: посварити поляків з українцями. А оскільки з’явився елемент хвилі біженців з України, які прибули до Польщі в результаті війни і їх тут радо зустріли, то це значно ускладнює роботу російській агентурі», - підкреслив експосол.

Він зауважив, що крім наративу про те, що Польща планує захопити Західну Україну, російська пропаганда «не може придумати нічого нового».

Водночас періодичне повторення росією цієї тези, на переконання експерта, є «реалізацією принципу політики Геббельса про те, що брехня, яку повторюють тисячу разів, в певний момент стає правдою».

Пєкло констатував, що це є «перевіреною зброєю в пропагандистському арсеналі росії».

«Вже не раз було, що вони розпочинали про щось говорити, а пізніше це функціонувало у медійних наративах. Думаю, що власне про це йдеться: щоб про це говорили весь час», - зазначив експерт.

У цьому контексті він зауважив: з боку росії є очікування, що з’являться якісь обставини, які сприятимуть розповсюдженню цього наративу. Відтак експерт не виключає якоїсь провокації за участю росії, яка впишеться в їхні пропагандистські тези для послаблення польсько-української солідарності.

На його думку, такі спроби почастішають з наближення чергової річниці Волинської трагедії, яку в Польщі щороку відзначають 11 липня.

Читайте також: Україна та Польща співпрацюватимуть задля порозуміння в питанні історичної пам’яті - Ткаченко

Як повідомлялося, у середу в Києві відбулися міжурядові консультації України та Польщі за участю прем'єр-міністрів Дениса Шмигаля та Матеуша Моравецького. Уряди України і Польщі після консультацій підписали вісім угод про співпрацю у різних сферах. Серед іншого, Україна та Польща планують створити спільне оборонне підприємство з виготовлення зброї та військової техніки.

З 24 лютого росія здійснює широкомасштабну збройну агресію проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-