Відшкодувати збитки України після війни можна за рахунок арештованого майна рф – Стефанчук

Відшкодувати збитки України після війни можна за рахунок арештованого майна рф – Стефанчук

Укрінформ
Для виплати Україні репарацій не потрібна згода російської федерації. Відшкодувати українські збитки після війни можна за рахунок арештованого майна рф.

Про це Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив в інтерв‘ю Укрінформу.

Він розповів, що наразі влада проводить дуже велику роботу на міжнародному рівні. Зокрема, щодо співпраці з Міжнародним кримінальним судом для доведення злочинів росії, починаючи з військової агресії, завершуючи геноцидом українського народу.

За словами Стефанчука, Верховна Рада вже ухвалила всі необхідні законодавчі ініціативи щодо врегулювання цього питання. "Тепер очікуємо активних дій прокурора МКС пана Хана, а також відповідного рішення суду", – додав Голова ВР.

Окрім цього, він підкреслив, що важливо підрахувати всі збитки, які завдані Україні з боку російської федерації. Стефанчук зазначив, що існують безліч методик визначення цих збитків.

"Вони вже переведені у факт фіксацій окремих речей. Наскільки мені відомо, кожна особа у застосунку "Дія" може повідомити про пошкоджену або знищену нерухомість внаслідок військової агресії російської федерації. Після цього буде пораховано суму. Загальний, якщо можна так сказати, чек війни має бути пред’явлений російській федерації з вимогою сплатити", – зазначив спікер українського парламенту.

Читайте також: Стефанчук вважатиме абсолютною перемогою відновлення кордонів станом на 1991 рік

Водночас він зауважив, що ВР ухвалила багато звернень до світової спільноти про задоволення інтересів України щодо виплати репарацій з майна, яке було арештовано в громадян рф. "Будемо і надалі вимагати, щоб із цього майна було покрито збитки, завдані Україні російською федерацією… Якщо буде ухвалено загальне рішення, рішення Міжнародного кримінального суду, то нам і не треба буде згоди. Майно просто буде арештовано, реалізовано і з нього будуть покриті всі збитки Україні", – наголосив Стефанчук.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський заявив, що російська федерація повинна буде заплатити Україні репарації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-