Світ має створити умови для переговорів України та рф – представник Китаю

Світ має створити умови для переговорів України та рф – представник Китаю

Укрінформ
Китай вважає за необхідне проведення переговорів між Україною та рф для завершення розв'язаної росією війни.

Про це заявив представник КНР на 34-ій спеціальній сесії Ради з прав людини на тему «Погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Всі сторони мають спільно підтримувати діалог і переговори між росією і Україною з метою досягнення мирного рішення та фундаментально гарантувати дотримання гуманітарних прав. Міжнародна спільнота має створити умови для переговорів і зробити більше для політичного врегулювання, а не ставити перешкоди, а тим більше підливати олії у вогонь та посилювати ескалацію», - заявив дипломат.

Читайте також: Експосол Китаю в Україні спрогнозував поразку росії у війні – WP

За його словами, зараз необхідно припинити бойові дії. КНР підтримує всі ініціативи та заходи, які можуть полегшити гуманітарну кризу в Україні. Представник Китаю закликав усі сторони поважати міжнародне гуманітарне право та вжити конкретних заходів для захисту цивільного населення, забезпечення гуманітарних потреб дітей, жінок та інших уразливих груп. Дипломат нагадав, що Китай висунув ініціативу з 6 пунктів щодо гуманітарної ситуації в Україні та передав їй кілька траншів термінової гуманітарної допомоги.

Китайський представник повторив тезу Пекіна про те, що жодна країна не має будувати свою безпеку на небезпеці іншої, тож КНР буде обстоювати бачення спільної, всеосяжної і тривалої безпеки та будувати ефективну, збалансовану регіональну та глобальну архітектуру безпеки.

Читайте також: Космонавти росії не зможуть полетіти на орбітальну станцію Китаю

Китайський представник підкреслив необхідність поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн, зокрема й України; дотримуватися принципів Хартії ООН; серйозно ставитися до законних безпекових занепокоєнь усіх країн; підтримувати всі зусилля, які сприяють досягненню мирного врегулювання кризи.

Від першого дня повномасштабної війни Китай, з одного боку, наголошував на недоторканності кордонів України, а з іншого - наполягав на тому, що Київ має домовлятися з москвою, яка мовляв «має власні безпекові занепокоєння в зв’язку з розширенням НАТО», а також критикував держави Заходу за постачання Україні зброї, що "посилює ескалацію".

Сесію було скликано на запит делегації України, який підтримали понад 60 країн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-