В’ятрович наполягає, що День перемоги над нацизмом треба відзначати 8 травня, а не 9-го

В’ятрович наполягає, що День перемоги над нацизмом треба відзначати 8 травня, а не 9-го

Укрінформ
Народний депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович наполягає, що День перемоги над нацизмом треба відзначати не разом з росіянами 9 травня, а разом з Європою - днем раніше.

Як передає Укрінформ, про це він написав у Фейсбуці, коментуючи ухвалену сьогодні, 3 травня, Верховною Радою заяву про неприпустимість монополізації російською федерацією перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

"Я завжди підсумовував результати роботи в парламенті коротким оглядом ухвалених законопроєктів. Але нині важливішим стало те, що парламент не ухвалив - проєкт 7297, який міг позбавити нас від побєдобєсія вже цього року. Натомість ВР підтримала заяву «З нагоди 77-ї річниці перемоги над нацизмом та про неприпустимість присвоєння російською федерацією перемоги над нацизмом». Депутати колишньої ОПЗЖ підтримали її одноголосно", - написав депутат.

Він нагадав, що запропонований 30-ма депутатами з усіх фракцій законопроєкт №7297 передбачає, що Україна має відзначати 8 травня разом з усією Європою День пам’яті й перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. І саме цей день потрібно зробити вихідним після закінчення воєнного стану. А 9 травня, згідно із законопроєктом, українці разом з усіма країнами ЄС мають відзначати День Європи.

Читайте також: путін може офіційно оголосити війну Україні 9 травня - західні посадовці

В'ятрович зазначив, що проєкт був чудово сприйнятий у суспільстві й парламенті, а профільний Комітет ВР проголосував за його підтримку в цілому. Однак у парламенті законопроєкт було заблоковано, наголосив він, і замінено "нашвидкоруч написаним зверненням".

Народний депутат наголосив, що відзначення Дня перемоги 9 травня "є одним з ключових інструментів російської пропаганди", і саме "в дусі побєдобєсія і 9 травня" молоді росіяни вбивали мирних українців у Бучі.

Він нагадав, що свого часу як тодішній голова Інституту національної пам'яті ініціював законодавчі зміни, які докорінно змінили правове й інформаційне поле і встановили 8 травня Днем пам’яті і примирення. "І як тимчасовий компроміс, доки суспільство визріє до відмови від штучної дати 9 травня, визначили її як День перемоги над нацизмом. Зараз суспільство не просто визріло. Воно вимагає скасувати 9 травня. Ми не маємо ні потреби, ні права чіплятися за цю дату російських шабашів", - наголосив В'ятрович.

Читайте також: Рада заборонила діяльність проросійських партій

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила 3 травня заяву про неприпустимість монополізації російською федерацією перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та необхідність засудження та перемоги над путінським режимом. За відповідну постанову № 7343 проголосували 290 парламентаріїв.

В'ятрович раніше закликав колег із монобільшості включити у порядок денний засідання парламенту і підтримати законопроєкт №7297, який передбачає відзначення перемоги над нацизмом не разом з росіянами 9 травня, а разом з Європою 8 травня. Власне в день, коли завершилася війна в Європі.

Фото: Фейсбук Volodymyr Viatrovych 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-