МЗС: Небезпека ядерної катастрофи є реальною через ракетні обстріли росії у зонах АЕС

МЗС: Небезпека ядерної катастрофи є реальною через ракетні обстріли росії у зонах АЕС

Укрінформ
Небезпека ядерної катастрофи залишається реальною через невпорядковані ракетні обстріли та бомбардування, до яких вдається країна-агресор на території України, зокрема, в зоні розташування атомних станцій.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ з нагоди 36-х роковин Чорнобильської катастрофи.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що Україна та світ доклали титанічних зусиль для подолання наслідків наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства – аварії на Чорнобильській АЕС.

Однак 24 лютого 2022 року міжнародна спільнота вкотре переконалася, що тоталітарні режими, якими був Радянський Союз, і яким зараз є росія, становлять загрозу для ядерної безпеки світу. Захоплення Чорнобильської атомної електростанції та окупація найбільшої в Європі Запорізької АЕС вкотре поставили світ перед небезпекою ядерної катастрофи, зауважили в МЗС.

Читайте також: Роковини катастрофи на ЧАЕС: як зона відчуження переживала нові загрози

«Ця небезпека все ще лишається реальною через невпорядковані ракетні обстріли та бомбардування, до яких вдається країна-агресор на території України. Обсяги завданої російськими військами шкоди на майданчику Чорнобильської АЕС мають бути належним чином визначені, а винні - притягнуті до відповідальності», - заявили у зовнішньополітичному відомстві.

Українські дипломати висловили переконання, що спільно з друзями та партнерами зможемо оцінити всі наслідки деструктивних дій російських військових на об’єкті та визначитись щодо подальших кроків з їх усунення.

«Україна готова, незважаючи ні на що, до досягнення подальшого спільного з міжнародними партнерами успіху в питанні подолання наслідків катастрофи Чорнобиля та недопущення нових ядерних катастроф», - запевнили у МЗС.

Читайте також: Загроза катастрофи світового масштабу: дві російські ракети пролетіли над Запорізькою АЕС

Як повідомляв Укрінформ, експертна місія Міжнародного агентства з атомної енергії на чолі з гендиректором МАГАТЕ Рафаелем Маріано Гросі 26 квітня побуває на Чорнобильській атомній електростанції.

Чорнобильську АЕС захопили російські війська у перший день повномасштабного вторгнення – 24 лютого. 20 березня Україні вдалося провести часткову ротацію персоналу атомної електростанції та евакуацію осіб, які там перебували.

31 березня російські загарбники залишили станцію.

МАГАТЕ втратило зв'язок з атомною станцією 10 березня, його відновлено 19 квітня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-