Україна сподівається отримати статус кандидата на вступ до ЄС протягом місяця

Україна сподівається отримати статус кандидата на вступ до ЄС протягом місяця

Відео
Укрінформ
Україна швидко надала Єврокомісії відповіді на першу анкету-опитувальник щодо вступу до ЄС, готує відповіді на другий запитальник щодо Acquis communautaire (правових норм ЄС), та сподівається отримати статус країни-кандидата вже протягом наступного місяця.

Про це під час візиту до Брюсселя за підсумками зустрічі з депутатами Європейського Парламенту заявила член Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Альона Шкрум, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Перше питання, з яким ми приїхали – це вступ до Європейського Союзу. Все не так легко, як би нам цього хотілося, але ми маємо отримати статус країни-кандидата вже в найближчий місяць… Я думаю, що для України це не лише символ. Ми цього заслуговуємо, і ми готові економічно для того, щоб це зробити», - сказала український політик.

Вона зауважила, що Україна провела величезну роботу, й вже надала відповіді на перший опитувальник Єврокомісії щодо готовності до вступу до ЄС, і наразі опрацьовує другий такий опитувальник, що стосується відповідності країни до правових норм Євросоюзу, так званого Acquis communautaire.

«Не думаю, що він взагалі був потрібен, цей другий опитувальник. Ми з усією повагою ставимося до процедури набуття статусу кандидата на членство. Але, я думаю, що вже по першому опитувальнику було зрозуміло, що ми до цього готові. Якщо є другий запитальник, - добре, ми також швидко дамо відповідь й на другий. Це не питання до України, це питання до наших європейських партнерів», - зауважила Шкрум.

Вона висловила переконання, що Україна має отримати членство в ЄС протягом року, і у процесі вступу не має штучно «прив’язуватися» до інших країн.

«За всієї величезної поваги, ані з Молдовою, ані з Грузією нас не можна зараз поєднувати, ми маємо рухатися своїм шляхом. Україна зробила величезний прогрес у (виконанні - ред.) 70 відсотків нашої Угоди про асоціацію, і в інтеграції до європейських ринків, в інтеграції у газовому секторі і так далі. Це питання (щодо вступу в ЄС – ред.) - воно дуже важливе. Ми говорили про це і з Єврокомісарами, і з Президентом Європарламенту», - сказала український депутат.

Читайте також: Єврокомісія до кінця червня оголосить висновки щодо статусу кандидата для України - Мішель

Як повідомлялося, 18 квітня Президент України Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Цей опитувальник був переданий українській стороні особисто президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн під час візиту до Києва 8 квітня.

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина 18 квітня зазначила, що Україна вже отримала другу частину опитувальника, отже, урядова команда докладе всіх зусиль для якнайшвидшого заповнення і цієї частини, що охоплює оцінку відповідності українського законодавства актам права ЄС.

Президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі 28 лютого 2022 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-