Стефанчук дорікнув голові парламенту Грузії за відмову відвідати Бучу й Ірпінь

Стефанчук дорікнув голові парламенту Грузії за відмову відвідати Бучу й Ірпінь

Укрінформ
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук дорікнув очільнику парламенту Грузії Шалві Папуашвілі за відмову відвідати понищені росіянами Бучу та ірпінь Київської області.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у Фейсбуці спікера українського парламенту.

"Недоречно. Саме так схарактеризував моє запрошення відвідати Бучу та Ірпінь спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі… Єдине, що породжує в мене відчуття невимовної бентеги, так це питання: чи доречно називати “недоречним” запрошення приїхати до дружньої країни і подивитись її біду, розділити її горе, висловити слова підтримки? Мені здається, що друг має зробити це без запрошення. Адже, як на мене, саме про це говорив великий Шота Руставелі: "Другу вірний друг допоможе, не злякає його біда. Серце він віддасть за серце...", - зазначив Стефанчук.

Він розповів, що Папуашвілі вважає неможливим їхати в Україну доти, доки "окремі представники українського уряду повністю не усвідомлять потужну підтримку", яку надає Грузія. Серед прикладів такої потужної підтримки спікер грузинського парламенту навів голосування Грузії на користь України на міжнародних майданчиках, зокрема в ООН.

Читайте також: МЗС України засуджує проведення росією «президентських виборів» на окупованій території Грузії

"Колего, Україна цінує будь-яку допомогу, яку отримує від інших країн у цей нелегкий час. Ми щодня просимо про посилення санкцій, надання військової, політичної та фінансової підтримки. Є країни, які допомагають нам за всіма напрямами. Є країни, які допомагають лише в одиничних питаннях", - звернувся до Папуашвілі Голова ВР.

Стефанчук наголосив, що Українська держава цінує і завжди цінувала щиру підтримку грузинського народу. Він додав, що українці знають, що грузини завжди щирі, сміливі і відважні воїни, багато з яких нині пліч-о-пліч стоять з українськими оборонцями, захищаючи Україну від російської навали.

"Точно як і багато українців у 2008 році стояли поруч із грузинами проти тієї ж російської федерації, яка зазіхнула на вашу незалежність, проковтнула шматок вашої території, вбивала ваших людей. Україна тоді з перших днів вашого протистояння з росією надавала підтримку Грузії і на політичному, і на інформаційному, і на міжнародному, і на військовому рівнях", - підкреслив Стефанчук.

Читайте також: Стефанчук розчарований позицією Грузії та Молдови щодо санкцій проти рф

Він нагадав, що у 2008 році завдяки українським протиповітряним системам оборони (“Бук”, “Оса”) грузини боронили своє небо. Водночас Голова ВР констатував, що не прагне мірятися розмірами підтримки, адже вона завжди має бути щирою.

Як повідомлялося, Руслан Стефанчук запросив очільників парламентів усього світу приїхати до визволеної від російських загарбників Київської області, щоб на власні очі побачити наслідки "русского мира".

Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі назвав "недоречною" пропозицію про відвідування міста Буча. Свою відмову він пояснив недавнім загостренням відносин між Україною і Грузією, пов'язаним з відмовою Тбілісі підтримувати санкції проти росії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-