Україна зможе сісти за стіл переговорів з рф, маючи гарантії безпеки від інших країн - Зеленський

Україна зможе сісти за стіл переговорів з рф, маючи гарантії безпеки від інших країн - Зеленський

Укрінформ
Україна зможе сісти за стіл переговорів з росією, коли матиме від інших держав гарантії безпеки.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю CBS, передає кореспондент Укрінформу.

«Зараз нас цікавлять реальні гарантії. Можливо, п'ять країн-гарантів, можливо, навіть три … будуть задіяні для захисту України. Тоді ми зможемо сісти за стіл переговорів із росією і тільки тоді буде зрозуміло, про що цей діалог із росією», - сказав глава держави.

За його словами, гарантії безпеки мають надати держави, які підтримують Україну. І в разі агресії проти України умови безпеки «мають бути узгоджені між цими державами-гарантами», додав Президент.

Як зазначив Зеленський, Україна матиме без’ядерний позаблоковий, нейтральний статус, але водночас набуде членства в Європейському Союзі.

Він також підкреслив, що це мають бути «юридичні потужні гарантії», «з описом зброї, людського фактора, санкційної політики та превентивного типу відповіді». За словами Президента, санкції – це важливо, але вони не можуть зупинити агресію. «Якщо завтра знову розпочнеться війна, а будуть запроваджені лише санкції, то це ні про що», - підкреслив він.

На сьогодні, за словами Зеленського такі гарантії «ми поки що ні від кого не отримали, і ми повинні їх отримати».

«Я хотів би подякувати Сполученим Штатам та адміністрації (президента) Байдена, їхній двопартійній підтримці в усьому, що вони роблять для нас. Проте Сполучені Штати не надали нам гарантій безпеки», - заявив Зеленський.

Водночас він підкреслив, що США є стратегічним партнером України. «Сполучені Штати – наш стратегічний партнер, і вони підтримують нас. Але гарантії безпеки - це коли ви маєте документ, що має юридичну силу», - зазначив Президент України.

Як повідомляв Укрінформ, 29 березня у Стамбулі відбувся очний раунд переговорів між українською та російською делегацією. Українська делегація виступила з низкою пропозицій для припинення війни, серед яких – підписання міжнародного договору про гарантії безпеки України.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-