Китай заявив, що добиватиметься миру в Україні «власним шляхом»

Китай заявив, що добиватиметься миру в Україні «власним шляхом»

Укрінформ
Китай добиватиметься миру в Україні, але робитиме це на власних умовах, відмовившись від жорсткішої позиції щодо Росії. 

Як передає Укрінформ з посиланням на Reuters, про це китайські високопосадовці заявили на віртуальному саміті Китай – ЄС у п’ятницю.

Прем'єр Держради КНР Лі Кецян сказав лідерам ЄС, що Пекін добиватиметься миру «власним шляхом».

ЄС застеріг Пекін від намагань сприяти Москві обходити західні санкції, запроваджені у зв'язку із вторгненням рф в Україну.

«Ми закликали Китай допомогти припинити війну в Україні. Китай не може заплющувати очі на порушення росією міжнародного права, - сказав президент Європейської ради Шарль Мішель на брифінгу після саміту. - Будь-які спроби обійти санкції або допомогти Росії призведуть до затягування війни».

Мішель відзначив, що обидві сторони погодилися з тим, що війна, яку Росія називає «спеціальною воєнною операцією», загрожує глобальній безпеці та світовій економіці.

Лі сказав лідерам ЄС, що Китай завжди прагнув миру, сприяв переговорам і готовий продовжувати відігравати конструктивну роль у відносинах з міжнародною спільнотою. При цьому країна відмовивилась засудити дії росії в Україні або назвати їх вторгненням і неодноразово критикувала Захід за санкції.

Нагадаємо: торік більш як чверть міжнародної торгівлі Китаю припадала на країни ЄС та США, тоді як на Росію - усього 2,4%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-