Країни Балтії та Чехія спільно виступають за надання Україні статусу кандидата у члени ЄС

Країни Балтії та Чехія спільно виступають за надання Україні статусу кандидата у члени ЄС

Укрінформ
Країни Балтії та Чехія спільно виступають за надання Україні статусу країни-кандидата у члени Європейського Союзу.

Про це заявила речник Сейму Латвії Інара Мурнієце після зустрічі спікерів балтійських парламентів з офіційними представниками парламенту Чехії у Празі, передає Укрінформ.

«Ми – четверо однодумців, і ми бачимо, що демократичний світ має робити більше для підтримки України… Потрібно продовжувати постачання необхідної зброї, щоб українці могли захищатися. Санкції треба посилювати, щоб ця війна дуже дорого обійшлася росії. Необхідно продовжувати роботу щодо ізоляції росії від міжнародної спільноти», - сказала Мурнієце.

За її словами, борючись у такий спосіб за європейські цінності разом з Україною, країни ЄС не можуть собі дозволити «втомитися і розслабитися».

Під час візиту до Праги спікери балтійських парламентів зустрілися з головою сенату Чехії Мілошем Вистрчілом та спікером палати депутатів Маркетою Пекаровою Адамовою.

Спікери країн Балтії та голова палати депутатів Чехії також ухвалили спільну заяву про війну Росії в Україні, в якій висловили спільну підтримку боротьбі України за свободу та демократію. У зверненні наголошується на важливості єдиної та скоординованої відповіді з боку ЄС, НАТО та інших союзників, а також міститься нагадування, що українці захищають не лише свою країну, а й демократичні цінності, на яких засновано нинішню архітектуру європейської безпеки та європейський спосіб життя.

Спікери балтійських парламентів поклали квіти до меморіалу чеського студента Яна Палаха, який підпалив себе у 1969 році на знак протесту проти окупації Чехословаччини Радянським Союзом.

Спікери також побували на радіо «Вільна Європа», де зустрілися з його президентом Джеймі Флаєм, з представниками української, російської та білоруської служб, а також з керівництвом телеканалу «Сьогодення».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-