Депутати пропонують запровадити дистанційні засідання Ради під час воєнного стану

Депутати пропонують запровадити дистанційні засідання Ради під час воєнного стану

Укрінформ
Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт про можливість проведення дистанційних засідань парламенту під час воєнного стану в Україні.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт ВР, співавторами відповідного законопроєкту «Про внесення змін до регламенту Верховної Ради щодо проведення дистанційних засідань Верховної Ради» (№ 7129) став 241 парламентарій.

Так, документ передбачає, що у разі введення в Україні воєнного стану засідання Верховної Ради можуть проводитися в режимі відеоконференції, тобто дистанційні засідання, із здійсненням відеофіксації народних депутатів, які в режимі відеоконференції приєдналися до участі у такому засіданні.

При цьому відкритість і гласність дистанційного засідання забезпечуватиметься шляхом його прямої трансляції по телебаченню і радіо, на офіційному вебсайті українського парламенту, а також в інший спосіб, що не суперечить законодавству, окрім випадку проведення закритого дистанційного засідання.

Під час дистанційного засідання пропонується проводити голосування шляхом підняття руки із зазначенням депутатом позиції "за", "проти" або "утримався". Після кожного голосування визначений Лічильною комісією представник повідомляє про те, що волевиявлення парламентарія зафіксовано.

Після завершення голосування всіма народними депутатами, які беруть участь у дистанційному засіданні Верховної Ради, голова Лічильної комісії або визначений представник з її складу доповідає про результати голосування за законопроєкт, проєкт іншого акта, після чого головуючий оголошує рішення, ухвалене парламентом.

Зазначається, що Лічильна комісія уповноважується здійснювати контроль за дотриманням порядку голосування при проведенні дистанційних засідань.

Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська тринадцятий день обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, житлові будинки. В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-