Україна вийшла з асоціації ЦВК країн Європи, звідки не виганяють росію та білорусь

Україна вийшла з асоціації ЦВК країн Європи, звідки не виганяють росію та білорусь

Укрінформ
Центральна виборча комісія України виходить з Асоціації організаторів виборів країн Європи (ACEEEO), де залишаються виборчі органи рф і білорусі, тому що їх відмовилися виключити.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ЦВК у Заяві про вихід з Асоціації, оприлюдненій у Фейсбуці.

Зазначається, що Комісія, усвідомлюючи необхідність захисту демократії від руйнування, ще 27 лютого звернулась до профільних міжнародних організацій та іноземних органів адміністрування виборів із закликом припинити співпрацю та виключити зі своїх лав виборчі інституції країни-агресора.

У ЦВК із жалем констатують, що за результатами голосування країн - членів АСЕЕЕО 4 березня 2022 року рішення про виключення виборчих органів росії та білорусі не було прийнято.

Натомість було призначене повторне голосування до 9 березня, але вже з питання зупинення членства цих органів у організації.

"Варто відзначити, що подальше перебування у складі цивілізованих інституцій представників країн-агресорів суперечить природі цих інституцій, місії АСЕЕЕО підтримувати належне врядування та демократію. Відсутність реакції на попередні так звані президентські вибори в білорусі, мовчазна згода на проведення виборів росіїської федерації на території України – у Криму, бездіяльність щодо актів агресії в Україні сьогодні є руйнівною силою для здобутків цивілізованого світу", - наголосили у ЦВК.

Крім того, повідомляють, що 7 березня 2022 року про вихід з ACEEEO заявили Державна виборча комісія Республіки Польща та Державна виборча комісія Словенської Республіки, як реакцію на ганебні результати голосування за виключення країн-агресорів зі складу АСЕЕЕО.

"Сьогодні про вихід оголосили Державна виборча комісія Республіки Хорватія та Центральна виборча комісія Литовської Республіки.

Центральна виборча комісія України вирішила вийти зі складу учасників АСЕЕЕО у відповідності до Статуту організації. ЦВК України не може перебувати поруч та толерувати присутність недемократичних органів адміністрування виборів у складі міжнародних інституцій", - наголошують у виборчій комісії.

ЦВК також закликає всіх інших членів – прихильників демократичних стандартів, зважаючи на ті звірства, які чинять представники агресора в Україні, не толерувати країну-терориста та прийняти рішення про вихід з Організації.

Водночас Комісія висловила вдячність за підтримку та прояв солідарності з Україною виборчих органів Польщі, Словенії, Хорватії, Литовської Республіки, інших країн, які підтвердили своєю позицією те, що псевдодемократії та тиранії не місце в цивілізованому співтоваристві.

Як повідомляв Укрінформ, Конституційний Суд України 4 березня звернувся до Бюро Всесвітньої конференції конституційного правосуддя та Секретаріату Всесвітньої конференції конституційного правосуддя з питанням про припинення членства в цій організації Конституційного Суду російської федерації та Конституційного Суду республіки білорусь.

Мережа голів верховних судів Європейського Союзу та Європейська мережа рад юстиції засудили грубе порушення міжнародного права та агресивного акту війни, вчинене Російською Федерацією проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-