Євросоюз почне розслідування злочинів Росії в Україні – Боррель

Євросоюз почне розслідування злочинів Росії в Україні – Боррель

Укрінформ
Європейський Союз є єдиним у підтримці права України на захист, а також направить місію для встановлення фактів злочинів Росії в Україні.

Про це сьогодні у Брюсселі перед початком зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо війну на наших кордонах, яка була розв’язана президентом Путіним, коли він вторгся до України. Це призвело до численних цивільних жертв, з використанням зброї, що суворо заборонена Женевською конвенцією. Зараз настав момент, щоб говорити та постати проти цього», - наголосив Боррель.

Він зауважив, що зараз прийшов той момент, коли трансатлантична єдність є більш важливою, ніж будь-коли.

«Європейський Союз прийняв безпрецедентний пакет санкцій, фінансових, політичних, економічних, які завдадуть удару по російській економіці. Ми підтримуємо право України захищатися, і ми захоплені мужністю народу та уряду України», - сказав Боррель.

Він зауважив, що прийшов час започаткувати розслідування дій Москви та направити спеціальну місію на місце події, щоб встановити, які з дій можуть кваліфікуватися як воєнні злочини.

Боррель зауважив, що зараз Європа переживає критичний момент власної історії. У цих умовах він очікує від НАТО потужної єдності та здатності до дій.

Він не виключив, що одним із шляхів реагування на дії Росії може стати повна заборона поставок російських гідрокарбонатів.

«Всі опції зараз на столі», - наголосив Боррель.

Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі розпочалася надзвичайна зустріч міністрів закордонних справ НАТО, які розглянуть кризу, що спричинена війною Росії проти України. У другій половині дня це ж питання буде ключовим під час зустрічі ради міністрів ЄС із закордонних справ.

Фото: Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-