Байден - про агресію Росії: Сполучені Штати готові реагувати

Байден - про агресію Росії: Сполучені Штати готові реагувати

Укрінформ
США, союзники та партнери готові швидко й рішуче реагувати на будь-який розвиток ситуації, пов’язаної з агресією РФ проти України, та сподіваються, що Москва обере дипломатичний шлях урегулювання.

Про це заявив під час звернення до американського народу президент США Джо Байден, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Сполучені Штати готові, що б не сталося», - наголосив американський лідер.

Він підкреслив, що США готові до дипломатичної взаємодії з Росією – разом із союзниками та партнерами – з метою зміцнення стабільності й безпеки в Європі. У цьому контексті глава Білого дому підкреслив, що країни Заходу зараз єдині як ніколи.

«Ми також готові рішуче відповісти на російську атаку проти України», - додав президент США, підкресливши, що загроза вторгнення досі залишається дуже ймовірною.

За словами Байдена, такий підхід США та країни Заходу пропонували впродовж багатьох тижнів і місяців, він залишається актуальним і зараз.

Читайте також: Байден і Джонсон скоординували кроки для стримування агресії РФ

Коментуючи готовність Вашингтона до дипломатичного діалогу, глава Білого дому підкреслив, що США вже «поклали на стіл» конкретні ідеї щодо безпеки в Європі. «Ми запропонували нові заходи контролю над озброєннями, заходи прозорості, стратегічної стабільності», - сказав Байден.

Водночас він наголосив, що США «не пожертвують основними принципами», зокрема тими, що гарантують націям суверенітет і територіальну цілісність, а також свободу обирати власний курс та альянси.

Якщо ж Росія обере шлях подальшої агресії, її чекають потужні санкції, експортні обмеження, що призведе до блокування ключових фінансових інституцій РФ, наголосив Байден. Це, за його словами, також стосується проєкту Nord Stream 2, який не запрацює в разі російського вторгнення.

«Ці заходи вже готові для введення, тільки-но Росія піде на це», - запевнив президент США.

Читайте також: Байден запевнив Зеленського у миттєвій та рішучій реакції на агресію РФ

Він указав, що Сполучені Штати не посилають свої війська обороняти Україну, натомість «постачають українцям обладнання, щоб допомогти їм захистити себе, забезпечують проведення військових навчань, надають поради та розвідувальну інформацію».

Крім того, зауважив Байден, США посилюють своїх союзників на східному фланзі Північноатлантичного альянсу і вже відправили кілька тисяч військових. «Атака на будь-яку країну НАТО є нападом на всі країни-члени. Відданість Сполучених Штатів статті 5 (Північноатлантичного договору – ред.) є священною», - сказав американський лідер.

У разі агресії РФ проти будь-якого американця в Україні відповідь буде рішучою. Якщо Росія застосує проти США й союзників асиметричні заходи, такі як підривні кібератаки проти компаній і критичної інфраструктури, відповідь уже підготовлена, запевнив президент США.

Читайте також: Байден попередив Путіна про готовність Заходу реагувати швидко й рішуче

Глава Білого дому висловив сподівання, що заради збереження спільного майбутнього росіяни оберуть шлях дипломатії.

«Але не має бути жодних сумнівів - якщо Росія піде на підривні дії, вторгнувшись в Україну, свідомі держави в усьому світі відреагують без вагань. Якщо ми не будемо стояти за свободу там, де вона сьогодні опинилася під загрозою, ми, без сумніву, заплатимо вищу ціну завтра», - підсумував президент США.

Фото: Andrew Harnik / Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-