Зеленський зустрівся з Бербок – говорили про агресію РФ і Nord Stream 2

Зеленський зустрівся з Бербок – говорили про агресію РФ і Nord Stream 2

Фото
Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський обговорив з федеральним міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок безпекову ситуацію навколо України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави. 

На початку зустрічі Президент наголосив на важливості цього візиту, зокрема, на тлі напруженої ситуації навколо кордонів України.

У пресслужбі ОП зауважили, що було предметно обговорено безпекову ситуацію навколо України, перебіг мирного процесу та наголошено, що подальшій ескалації агресії можуть запобігти обмежувальні заходи, серед іншого - превентивні санкції. Відзначивши єдність підходів до процесу мирного врегулювання, зокрема щодо кластерного підходу до виконання Мінських домовленостей, сторони висловили сподівання на вихід невдовзі на організацію чергового саміту в «нормандському форматі».

«Без досягнення миру в Україні не може йтися про безпеку Європи», - заявив Зеленський.

Зазначається, що значну увагу під час зустрічі приділили питанням зміцнення енергетичної безпеки України. Президент наголосив, що «Північний потік-2» є геополітичним проєктом та зброєю, що спрямована як проти України, так і проти всієї Європи. Було спільно констатовано, що використання проєкту як зброї призведе до вжиття жорстких заходів реагування.

Співрозмовники також відзначили спільність підходів України та ФРН до розбудови взаємодії у сфері енергетики, зокрема щодо «зеленої» трансформації та відновлюваних джерел енергії. Було зазначено, що практичній реалізації спільних пріоритетів сприятиме відкриття Німеччиною в Києві офісу для реалізації українсько-німецьких проєктів у водневій енергетиці.

Також було наголошено на необхідності спільного здійснення конкретних кроків з метою зміцнення енергетичної безпеки України, серед іншого, гарантування довгострокового транзиту газу територією України.

Читайте також: Бербок: На посаді міністра я про жодну країну не говорила більше, ніж про Україну

Окрему увагу було приділено обговоренню питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Наголошено на важливості закріплення європейської перспективи України та висловлено сподівання на відповідну підтримку з боку ФРН.

Під час зустрічі сторони також відзначили символічність того факту, що візит Бербок в Україну відбувається в день 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Німеччиною.

Читайте також: Саміт лідерів «Норманді» та агресія РФ: про що говорили Кулеба і Бербок

Президент Володимир Зеленський подякував міністру закордонних справ Німеччини Анналені Бербок за повну солідарність з Україною.

“Понеділок. Міжнародні зустрічі й потужна підтримка з боку наших партнерів. Дякую міністру закордонних справ Німеччини Анналені Бербок за повну солідарність з Україною”, - зазначив Зеленський  в Інстаграмі.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 17 січня перебуває в Києві, 18 січня вона відвідає Москву.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-