НАТО закликає Росію до негайної деескалації навколо України

НАТО закликає Росію до негайної деескалації навколо України

Укрінформ
Північноатлантичний альянс під час зустрічі Ради НАТО-Росія закликав російську сторону до негайної деескалації навколо України, при цьому союзники нагадали, що будь-яка нова агресія Росії проти України матиме велику ціну для країни-агресора.

Про це у Брюсселі під час пресконференції за підсумками засідання ради НАТО-Росія заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає кореспондент Укрінформу.

«Союзники по НАТО були дуже чіткими щодо перспективи подальших переговорів з Росією. Вони висловили серйозне занепокоєння щодо російського військового нарощування в Україні та навколо неї, та закликали Росію негайно здійснити деескалацію ситуації, поважати суверенітет та територіальну цілісність своїх сусідів. Вони також закликали Росію утримуватися від агресивного позиціонування своїх військ та від ворожих дій проти союзників, слідувати всім власним міжнародним зобов’язанням та обов’язкам», - сказав керівник Альянсу.

При цьому він знову повторив тезу, що, докладаючи зусиль для дипломатичного вирішення напруги навколо України, союзники по НАТО мають бути готовими до того, що Росія обере шлях на конфронтацію. У цьому випадку, за його словами, будь-яка подальша агресія Росії матиме для неї високу ціну.

«Союзники по НАТО підкреслили, що вони здійснять всі зусилля, щоб знайти політичний шлях вперед. Вони також привітали двосторонні консультації між США і Росією і завтрашню зустріч в ОБСЄ. Це надає можливість конструктивного залучення (до врегулювання ситуації – ред.), яка не має бути змарнована, в інтересах безпеки в Європі», - додав Єнс Столтенберг.

Як повідомлялося, упродовж поточного тижня відбуваються чисельні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що була спровокована Росією.

Зокрема, перший раунд переговорів між Росією і США відбувся в понеділок у Женеві. У Брюсселі в цей же день відбулося засідання Комісії Україна-НАТО за участі віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, напередодні засідання Ради НАТО-Росія, що відбулося сьогодні в штаб-квартирі Альянсу.

Сьогодні ввечері ситуацію з безпеки в Європі та навколо України в рамках неформальної зустрічі у французькому місті Брест обговорять міністри оборони країн Євросоюзу, завтра ця дискусія продовжиться за участю міністрів закордонних справ ЄС.

На цьому тижні також відбудеться обговорення поточного стану європейської безпеки в рамках ОБСЄ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-