Макрон виступає за продовження «Норманді» із залученням США

Макрон виступає за продовження «Норманді» із залученням США

Укрінформ
Європейський Союз від початку був залучений до пошуку рішень кризи, що розгорнулася навколо України, і продовжуватиме цю роботу, зокрема, у нормандському форматі, у цьому контексті переговори між США і Росією у Женеві мають вітатися, оскільки вони доповнюють ці зусилля.

Про це у Парижі під час пресконференції за підсумками зустрічі із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем сказав Президент Французької Республіки Еммануель Макрон, повідомляє кореспондент Укрінформу. Трансляція пресконференції велася на мультимедійному порталі ЄС.

«З Президентом Шарлем Мішелем ми обговорили програму на наступні тижні та місяці, а також виклики, що постають перед нами. Велика частина нашого обговорення була присвячена головній міжнародній проблемі, місцю ЄС у вирішенні ситуації з Росією і Україною. Ми захищаємо європейський підхід, що поєднує твердість перед фактом будь-якої агресії та збереження каналів для діалогу, щоб знайти шляхи виходу із ситуації та будувати спільну архітектуру безпеки в Європі для себе та для наших сусідів», - наголосив Президент Франції.

Відповідаючи на запитання преси, він підкреслив, що Франція і Німеччина продовжуватимуть представляти інтереси ЄС у цих процесах, зокрема, у нормандському форматі.

«Європа з першого дня долучена до вирішення конфлікту в Україні, через Мінські угоди та нормандський формат, де ми маємо Україну, Росію, Німеччину і Францію - дві європейські сили, що виступають як гаранти процесу та надають регулярні доповіді для Європейської ради», - сказав лідер Франції.

Він зауважив, що ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо проведення нормандської зустрічі відображують пропозиції Франції, які були викладені під час телефонних розмов президентів Франції та РФ.

«Нормандський формат залишається чинним, це належна платформа для розв’язання кризи в Україні. У цьому контексті залучення США до цього процесу є хорошим явищем, яке ми маємо вітати. Переговори між США і Росією тривають, і вони стосуються не лише України, а й питань колективної безпеки між цими двома силами. Це хороша річ. Ми не маємо заважати цьому діалогу або критикувати його, тому що він доповнює зусилля Європи, яка представлена нормандським форматом через участь Німеччини й Франції», - наголосив Макрон.

Як повідомлялося, впродовж цього тижня відбуваються численні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що була спровокована Росією. Зокрема, переговори між Росією і США відбуваються у Женеві, в середу в Брюсселі відбудеться зустріч у форматі Ради НАТО-Росія, на цьому тижні також запланована дискусія щодо європейської безпеки в рамках ОБСЄ.

У понеділок у Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО за участі віцепрем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

Крім того, цього тижня проблеми європейської безпеки та ситуацію навколо України обговорюватимуть міністри закордонних справ та міністри оборони країн Європейського Союзу під час неформальної зустрічі у місті Брест, Франція.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-