У 2022 році Україна отримає додаткову допомогу від США - Маркарова

У 2022 році Україна отримає додаткову допомогу від США - Маркарова

Укрінформ
У 2022 році Україна, крім запланованих 300 мільйонів доларів, має отримати від США й іншу допомогу.

Про це посол України у США Оксана Маркарова заявила в інтерв'ю "Радіо Свобода".

«Є безпосередньо пряма допомога, яку нам надають США через свій бюджет – на 2022 рік ця сума вже більша, тобто її збільшено до 300 мільйонів. І компонент, який може йти на летальну оборону зброю, теж збільшений. Це та сума, яка закладається на рік, і по якій наші оборонні відомства співпрацюють один з одним, визначають, що саме буде входити в цю частину. Є друга частина допомоги. І це якраз ця допомога, по якій ми отримуємо тренінги спільні, озброєння, «Джавеліни»… Щось таке, про що не можна говорити. Але ми будемо дуже намагатися, щоб розширювався перелік тієї захисної зброї, яку ми можемо отримати, – сказала Маркарова.

Також вона зазначила, що ще однією частиною взаємодії США і України є активізація у сфері військово-технічного співробітництва. «Це співпраця по лінії «Укроборонпрому», Міністерства промисловості, там, де ми співпрацюємо з компаніями сектору оборони, і де ми можемо робити спільні проєкти, купувати деякі речі, які нам потрібні. Є ще два шляхи, як ми співпрацюємо зі США. І він вже був використаний (під час візиту торік було показано, як це швидко може бути), коли президент США своїм указом виділяє додаткову допомогу. Це додатково до тих коштів, які закладені в бюджеті», – додала Маркарова.

Як повідомлялося, Президент США Джо Байден підписав Закон про асигнування національної оборони (NDAA), який визначає фінансування основних напрямів оборонної політики Сполучених Штатів і, в тому числі, передбачає виділення Україні безпекової допомоги.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-