Партнери знають, що не треба навіть намагатися тиснути на Україну – Кулеба

Партнери знають, що не треба навіть намагатися тиснути на Україну – Кулеба

Укрінформ
Міжнародні партнери знають, що марно навіть намагатися тиснути на Україну в питаннях, які не відповідають інтересам нашої держави.

Як передає Укрінформ, про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю РБК-Україна.

«Можливість щось «наполегливо просити» або тиснути щодо того, що не відповідає інтересам України, – такої опції в принципі немає на столі, вона знята з порядку денного. Партнери знають, що не треба навіть намагатися це зробити», - сказав Кулеба.

Він зазначив, що Україна зараз виступає як активний суб'єкт і активний учасник міжнародної політики.

«Іноді навіть вже нав'язуємо буквально своє бачення, свою позицію. Росія ж теж зайшла в цю ситуацію зараз, тому що вона не здатна зламати Україну без подібної ескалації, інші засоби не працюють. Саме нездатність позбавити Україну підтримки з боку партнерів змушує Росію підвищувати ставки», - вважає глава української дипломатії.

Відповідаючи на запитання, в чому полягає українська проактивна позиція в історії з «гарантіями безпеки», Кулеба нагадав, що представниця держдепартаменту США Карен Донфрід перед поїздкою в Москву та отриманням там цих документів була у Києві, а США першими обговорили зміст цих документів з Україною.

«Це і є відповідь. І ми ж не просто слухаємо в цих розмовах, ми викладаємо свою позицію, і наголошуємо, що ось це, це і це заздалегідь «не злітає»«, - зазначив міністр.

Як приклад такої позиції він зауважив, що надання Росії будь-якої ролі у відносинах між Україною та НАТО неможливе апріорі.

Як повідомляв Укрінформ, МЗС РФ 17 грудня опублікувало проєкт договору про так звані «гарантії безпеки», яких Путін вимагає від НАТО, і які Москва передала Вашингтону. В одному з пунктів РФ пропонує країнам Альянсу взяти на себе зобов'язання, що «виключають подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав».

Крім того, Росія запропонувала США відмовитися «від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-