Столтенберг закликав Путіна використати свята для відведення військ від України

Столтенберг закликав Путіна використати свята для відведення військ від України

Укрінформ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав президента Росії Володимира Путіна напередодні прийдешніх різдвяно-новорічних свят відвести свої збройні сили від українського кордону, але не став обіцяти йому, як подарунок, виконання вимог Кремля.

Про це Єнс Столтенберг заявив в інтерв’ю німецькому інформагентству dpa.

Генсек заявив про готовність до переговорів з огляду на вимоги Кремля щодо додаткових гарантій безпеки від НАТО, але заперечив ідею, що НАТО, наприклад, може не прийняти у свої лави Україну.

«Ми готові сісти і поговорити з Росією в Раді НАТО-Росія. Проте ми не підемо на компроміси щодо основних принципів. Ми не можемо поставити під сумнів право НАТО захищати та боронити всіх союзників, а також основний принцип, згідно з яким кожна нація має право обирати свій власний шлях», - сказав він.

За словами Столтенберга, йдеться також про повагу до суверенітету менших країн. «Ця ідея про те, що така велика держава, як Росія, може вирішувати, що можуть, а що не можуть робити менші сусіди, знову повертає поняття сфер впливу. Це абсолютно суперечить всьому, що забезпечувало мир і стабільність у Європі після закінчення холодної війни», - підкреслив генеральний секретар альянсу.

Росія має можливість забезпечити мирне та ненапружене Різдво для всіх, заявив політик. Він зазначив, що наразі поблизу кордонів України Росія зібрала кілька десятків тисяч солдатів, а також бойові танки та безпілотники, і немає жодних ознак того, щоб цей марш зупинявся або сповільнювався.

Очільник Альянсу при цьому не відповів чітко на запитання, чи підозрює він, що переміщення військ було спробою Росії насамперед вимагати поступок із боку НАТО в питаннях безпеки. «Є невизначеність щодо намірів Росії», - лише сказав він. Столтенберг при цьому нагадав, що Росія вже застосовувала насильство проти України під час анексії Криму.

Також Столтенберг прямо не відповів на запитання, чи може НАТО відреагувати на напружену ситуацію розширенням присутності військ у східних країнах альянсу. «Ми будемо постійно перевіряти, чи потрібно нам далі коригувати присутність військ», - сказав він, пояснивши свою обережність тим, що необережні спекуляції можуть призвести до подальшої напруги.

Коментуючи безпекову ситуацію загалом, Столтенберг наголосив, що не бачить «безпосередньої загрози для союзників по НАТО».

Нагадаємо, напередодні ЗМІ повідомили про те, що НАТО підвищило готовність своїх військ з огляду на напруження ситуації на українсько-російському кордоні.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-