Децентралізація: у Раді створили робочу групу з підготовки пропозицій щодо змін до Конституції

Децентралізація: у Раді створили робочу групу з підготовки пропозицій щодо змін до Конституції

Укрінформ
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав розпорядження про утворення робочої групи з підготовки комплексних законодавчих пропозицій щодо внесення змін до Конституції України в частині децентралізації.

Як передає Укрінформ, відповідний документ у Телеграмі оприлюднила заступник голови Комітету ВР з питань правової політики, голова підкомітету з питань політичної реформи та конституційного права, народний депутат із парламентської фракції "Слуга народу" Ольга Совгиря.

Згідно з текстом розпорядження Голови ВР, робочу групу утворено з метою удосконалення конституційних засад здійснення місцевого самоврядування відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування, удосконалення засад адміністративно-територіального устрою України та створення передумов для стійкого розвитку територій.

Робочій групі доручається до 1 березня 2022 року підготувати законодавчі пропозиції щодо внесення змін до Конституції України в частині децентралізації.

Керівником такої групи обрано першого заступника Голови ВР Олександра Корнієнка. До її складу ввійшли члени Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Комітету ВР з питань правової політики.

Як повідомляв Укрінформ, 13 грудня 2019 року Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №2598 "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)".

Згідно з ним, для адміністративного нагляду за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування, координації діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади пропонується запровадити інститут префектів.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував спрямувати до Конституційного суду президентський законопроєкт №2598.

Однак 17 січня 2020 року Президент відкликав законопроєкт для подальшого доопрацювання за результатами консультацій з керівництвом фракції "Слуга народу". Відтоді тривала робота з напрацювання нової редакції змін до Конституції в частині децентралізації.

30 листопада 2021 року Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування опублікував текст змін до Конституції України в частині децентралізації влади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-