Рада схвалила проміжний звіт ТСК щодо «вагнерівців»

Рада схвалила проміжний звіт ТСК щодо «вагнерівців»

Фото
Укрінформ
ВР ухвалила постанову про проміжний звіт ТСК з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів держвлади та інших осіб, що могли сприяти порушенню суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України і становити загрозу національній безпеці.

Як передає Укрінформ, за відповідне рішення проголосував 251 народний депутат.

У документі, зокрема, пропонується взяти до відома проміжний звіт ТСК про виконану роботу за шість місяців діяльності, який містить пропозиції та висновки комісії за результатами проведеного розслідування.

Також документ передбачає направлення проміжного звіту ТСК до Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки, Державного бюро розслідувань для розгляду в межах компетенції та відповідного реагування.

Засідання Верховної Ради / Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 19 травня 2021 року створила ТСК з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, які могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України та становити загрозу національній безпеці України. Вона, зокрема, займається розслідуванням зриву операції щодо затримання представників ПВК Вагнера.

15 листопада голова ТСК, народний депутат із фракції «Слуга народу» Мар’яна Безугла повідомила, що комісії не вдалося встановити, хто з українських посадовців прийняв рішення про відтермінування проведення спецоперації по затриманню членів ПВК «Вагнер».

Міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat 17 листопада опублікувала розслідування про спецоперацію із затримання бойовиків російської приватної військової компанії Вагнера, в якій аналізує обставини та причини її зриву. Зокрема, в матеріалі ідеться про те, що керівник ОП Андрій Єрмак пропонував відтермінувати спецоперацію на тиждень у зв'язку з досягненням домовленостей про припинення вогню на сході України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-