Росія блокує роботу політичної підгрупи ТКГ відразу на кількох напрямках - депутат

Росія блокує роботу політичної підгрупи ТКГ відразу на кількох напрямках - депутат

Укрінформ
Представники Російської Федерації блокують роботу політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи відразу на кількох напрямках.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі телеканалу "Дом" розповів народний депутат, в. о. першого заступника голови української делегації у ТКГ Андрій Костін.

"У підгрупі з політичних питань, у якій я представляю українську делегацію у ТКГ, відбувається дуже складна дискусія", - зазначив він.

Костін нагадав, що рік тому на рівні ТКГ було ухвалено рішення, аби політична підгрупа розробила так званий план дій щодо реалізації Мінських угод.

"Але оскільки підходи дуже різні до того, як реалізовувати Мінські домовленості, наша делегація внесла свій проєкт плану ще рік тому. Він не підтримується, на жаль, нашими візаві з переговорів. До того ж російська делегація відмовляється брати активну участь в обговоренні цього доручення Тристоронньої контактної групи, що, на мій погляд, свідчить про те, що вона не хоче брати на себе відповідальність, яку має нести як учасник ТКГ", - сказав депутат.

Він додав, що протягом останніх місяців українська делегація порушувала питання щодо необхідності розглядати традиційні для політичної підгрупи питання порядку денного.

"Зокрема адаптацію закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування…" у зв'язку з включенням до цього закону так званої формули Штайнмаєра. І тут ми також не можемо досягти взаєморозуміння - наші візаві щодо консультацій не хочуть продовжувати розгляд цього законопроєкту", - сказав в. о. першого заступника голови української делегації у ТКГ.

Костін наголосив, що саме ухвалення законів є основним елементом політичного врегулювання конфлікту на сході України: "Це ж не лише закон про особливий порядок місцевого самоврядування, а й закон про амністію, закон про особливості проведення місцевих виборів".

"Ось у зв'язку з чим робота в політичній підгрупі зараз має характер таких дискусій - і стосовно того, що робити з планом дій, і щодо нашої пропозиції повернутися до роботи над законопроєктами… На наш погляд, цю роботу заблоковано у зв'язку з тим, що Російська Федерація не готова і не збирається наразі сприяти цьому політичному врегулюванню", - вважає Костін.

Як повідомлялося, після виходу Олексія Резнікова зі складу української делегації у ТКГ обов'язки першого заступника її голови тимчасово покладено на Андрія Костіна.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-