Україна і США домовляються про оборонну допомогу для захисту у повітрі та на морі

Україна і США домовляються про оборонну допомогу для захисту у повітрі та на морі

Відео
Укрінформ
Україна сформувала заявку для отримання конкретної допомоги з боку Сполучених Штатів у сфері безпеки й оборони, і це питання обговорювалося під час візиту міністра оборони України Олексія Резнікова до США.

Про це урядовець повідомив у п’ятницю за результатами основних зустрічей у межах візиту, передає кореспондент Укрінформу.

«Так, ми обговорювали (питання додаткової допомоги Україні – ред.). Ми спочатку проаналізували загрози більш детально, а потім обговорювали наші додаткові потреби і можливості їх вирішення», - сказав Резніков, відповідаючи на запитання Укрінформу.

Він пояснив, що спочатку на експертному рівні проводиться професійна оцінка реальних оборонних потреб України, далі це узгоджується з військовими, а потім формуються конкретні запити й пропозиції.

«Тобто, ключова ідея відносин – не брати те, що нам готові дати, а те, що нам дійсно потрібно»,- уточнив міністр оборони.

Урядовець зазначив, що з міркувань захисту державних інтересів не розкриватиме деталей замовлення, однак зауважив: «Нам потрібно захистити повітря, нам потрібно захистити море».

Резніков також підтвердив, що США й Україна однаково оцінюють ризики та загрози в регіоні з боку Росії.

«Тож, відповідно, для мене було дуже важливо говорити не про потенційне висловлювання чергової «глибокої стурбованості», мова має бути про конкретні дії, про конкретні речі, і ми про це вчора говорили (з представниками американської влади – ред.)»,- наголосив міністр.

На розвиток цих домовленостей, за його словами, відбулася пряма ромова між головнокомандувачем ЗСУ генералом Валерієм Залужним з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі. «І ця комунікація тепер відбуватиметься на системній основі», - підкреслив Резніков.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони України Олексій Резніков перебуває з візитом у Сполучених Штатах. Він провів зустрічі в Конгресі США, переговори з міністром оборони США в Пентагоні, а також з високопоставленими представниками Держдепартаменту США та іншими посадовцями.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-