Запуск Етичної ради стане запобіжником від корупції у судах – Веніславський

Запуск Етичної ради стане запобіжником від корупції у судах – Веніславський

Укрінформ
Хоча судова влада продовжує опір судовій реформі, зміни тривають, уже сформовано Етичну раду.

Про це у програмі «Украина на самом деле» телеканалу «Дом» сказав представник Президента України у Конституційному Суді Федір Веніславський, передає Укрінформ.

«Ми дійсно бачили якийсь опір судової влади, судової спільноти у напрямі реформування судової системи. І воно триває значним чином, тому що Верховний суд звернувся до Конституційного Суду, і на сьогодні в Конституційному Суді відкрито провадження у справі про конституційність цих положень закону про Вищу раду правосуддя, які вже почали діяти», - наголосив представник Президента в КСУ.

Етична рада захистить судову систему від корупції, заявив Веніславський, додавши, що реалізація судової реформи загалом — це результат скоординованих зусиль на всіх рівнях.

«Сьогоднішній результат - це результат скоординованих зусиль Президента України, міжнародної спільноти (бо й посли G7 виступали неодноразово із закликами), й комітету Верховної Ради з правових питань, і Верховної Ради загалом, і депутатів, які зверталися. Тому я думаю, що створення Етичної ради, яка перевірятиме кандидатів на посаду чинних членів Вищої ради правосуддя (ВРП), окрім тих, хто входить за Конституцією за законом без виборів, - це перший дуже важливий крок на шляху до очищення судової влади від недобросовісних, непрофесійних, а простими словами, багато в чому корумпованих суддів», - акцентував Веніславський.

За його словами, важливо очистити передусім Вищу раду правосуддя, оскільки вона розглядає скарги на дію конкретних суддів.

«І проблема зі своєчасністю розгляду цих скарг, із винесенням відповідних рішень про притягнення суддів до відповідальності, є однією з найголовніших. Судді бачать, що не завжди ефективно притягує Вища рада правосуддя, та вживає таких жорстких заходів, як тимчасове усунення від здійснення правосуддя, або звільнення щодо колег. І це створює атмосферу відсутності якихось стримувальних факторів у винесенні неправосудних рішень. Думаю, що із запуском Етичної ради, і з очищенням ВРП ми отримаємо справді дуже потужний стимул і посил до судової влади, що потрібно діяти згідно із законом передусім», - резюмував представник Президента в Конституційному Суді.

Читайте також: Створення Етичної ради має вирішальне значення для судової реформи в Україні - посли G7

Як повідомлялося, станом на початок листопада в Україні сформували склад Етичної ради — це ключовий орган для реалізації судової реформи. До нього увійшли українські судді та юристи із західних країн. Тепер упродовж пів року новий орган перевірить членів Вищої ради правосуддя. Перевірка не торкнеться голови Верховного Суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-