Верещук назвала свої завдання у ТКГ, які їй дав Зеленський

Верещук назвала свої завдання у ТКГ, які їй дав Зеленський

Укрінформ
Пріоритетом роботи новопризначеного віцепрем'єр-міністра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук у складі Тристоронньої контактної групи буде захист інтересів громадян на окупованих територіях сходу України.

Як передає Укрінформ, про це вона розповіла в ефірі телеканалу "Дом".

Як зазначається у повідомленні, чергове засідання ТКГ відбудеться 10 листопада. У ньому як новий член української делегації ТКГ та голова Мінреінтеграції візьме участь новопризначена віцепрем'єр-міністр. Основне завдання, яке поставлено вищим керівництвом України, — турбота про громадян в окупованих районах.

"Я почула від пана Президента завдання, які він ставить переді мною як перед членкинею ТКГ. Звісно ж, це люди. Це турбота про людей, це гуманітарна складова. Звісно, ми говоритимемо й про політичні аспекти. Але передусім як міністерка реінтеграції я маю думати про тих людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях і які зараз страждають на лінії зіткнення. Вони хочуть, щоби ми їм допомогли. Ми повинні до них приїхати, ми повинні їх почути та допомогти", — уточнила Верещук.

Читайте також: Верещук закликає критично оцінювати дані про скупчення військ РФ біля кордонів України

Також вона перелічила напрями роботи, які можна було би зробити більш ефективними вже зараз. Один із них — безперешкодний доступ представників Червоного Хреста до постраждалих людей в окупованих районах.

"Звісно, Мінський процес не ухвалює політичних рішень. Для цього є Нормандський процес. Це — рівень лідерів країн. Дуже шкода, що Мінський процес не дає результатів навіть на оперативно-тактичному рівні, коли ми могли би домовитися, наприклад, про те, щоби Міжнародний комітет Червоного Хреста мав доступ до наших військових, яких утримують (на окупованій території — ред.), та на звільнення яких ми чекаємо. Щоби Червоний Хрест мав доступ до хворих людей, які потребують допомоги", — додала міністр.

Читайте також: Верещук назвала розмір зарплати на новій посаді

Крім того, Українська держава продовжує наполягати на відкритті контрольних пунктів в'їзду-виїзду на лінії зіткнення з боку окупаційних адміністрацій, а також на вирішенні питання пенсійного забезпечення та вакцинації громадян в окупованих районах.

"Звісно, ми хотіли би, щоби були відкриті КПВВ. Ми розуміємо, наскільки це важливо. Це й питання вакцинації, й питання, пов'язані з пенсійним забезпеченням. Але зараз російська сторона блокує будь-які кроки України щодо допомоги людям на території, яка тимчасово окупована, і на території на лінії дотику", — перелічила Верещук.

Однак щоби обговорювати тему предметно, віцепрем'єр має відвідати бодай одне засідання ТКГ.

"Я хочу побачити, як це відбувається, хочу почути людей, які сьогодні ухвалюють рішення, або які шкодять людям на тих територіях, коли вони звертаються до нас і не можуть отримати допомогу. Коли міжнародні організації, коли лідери країн, які обіцяли бути посередниками, не можуть розв'язати начебто просте людське питання, дуже хочеться послухати аргументи тієї сторони. І коли я почую, я зможу зробити аналіз (щодо роботи ТКГ — ред.) і розповісти людям, як ми рухаємося, яка логіка", — підсумувала Верещук.

Читайте також: Верещук планує наступного тижня відвідати схід України

Як повідомляв Укрінформ, 4 листопада Верховна Рада призначила Верещук віцепрем’єр-міністром — міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. До того цю посаду обіймав Олексій Резніков, якого натомість призначили новим міністром оборони.

5 листопада Президент Володимир Зеленський вивів міністра оборони Резнікова зі складу делегації України у Тристоронній контактній групі, натомість призначивши Андрія Костіна тимчасовим виконувачем обов’язків першого заступника голови делегації України у ТКГ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-