Україна очолить стратегію ЄС для Дунайського регіону на 2022 рік

Україна очолить стратегію ЄС для Дунайського регіону на 2022 рік

Укрінформ
Україна 27 жовтня офіційно очолить стратегію Європейського Союзу для Дунайського регіону на 2022 рік.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу в середу, 27 жовтня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні Україна офіційно очолить стратегію Європейського Союзу для Дунайського регіону на наступний рік… Наголошу, що Україна стане першою державою, яка, не будучи членом ЄС, координуватиме діяльність 14 країн басейну річки Дунай та реалізацію стратегічних ініціатив ЄС у регіоні", - сказав Кулеба.

Він додав, що Україна братиме участь у формуванні регіональної політики Євросоюзу на рівні держав-членів.

"Разом з головуванням України у Дунайській комісії, це свідчить про утвердження нашої держави як європейського гравця в Центральній Європі", - вважає глава української дипломатії.

Кулеба поінформував, що офіційна церемонія передачі головування від Словаччини до України відбудеться у Братиславі. Україна буде представлена делегацією на чолі з заступником міністра розвитку громад і територій, національним координатором Дунайської стратегії Ігорем Корховим.

Читайте також: Україна та США визначили дату засідання Комісії стратегічного партнерства — Кулеба

Він також подякував Єврокомісії та країнам-учасницям стратегії за підтримку української ініціативи.

Як повідомляв Укрінформ, 27 січня Кабінет Міністрів підтримав подання заявки України на головування у Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону з листопада 2021 року по листопад 2022.

Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону ‒ довгострокова політика ЄС щодо вирішення проблем Дунайського макрорегіону. До реалізації Стратегії ЄС Україна долучилась у 2011 році. Країни-учасниці Стратегії пов’язані географічним простором. Українська частина Дунайського регіону охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-